100
НБУ: банки штучно підтримують дефіцит валюти
— Валюта
Національний банк України звинувачує кілька комерційних банків у підтриманні штучного дефіциту готівкової валюти та попереджає комерційні установи, аби ті не нарощували залишки готівкової валюти у своїх касах.
Відповідну телеграму Нацбанк розіслав усім українським банкам. У ній, зокрема, зазначається, що протягом 2003-го та початку цього року у касах банків залишалося біля 170-180-ти мільйонів доларів, тоді як у жовтні ця цифра зросла до 300-400 мільйонів. У Нацбанку кажуть, що у такий спосіб банки підтримують штучний дефіцит на валюту та провокують ажіотаж серед населення.
Виконувач обов’язків голови НБУ Арсеній Яценюк обіцяє вжити суворих заходів щодо покарання за нарощування залишків валюти у касах банків. Якщо банки не виконають вимог Нацбанку, їм погрожують навіть заборонити брати участь у торгах з продажу готівкової валюти на міжбанку.
За матеріалами: Подробности
Поділитися новиною
Також за темою
Євро зріс до чотирирічного максимуму відносно долара — Reuters
Скільки коштуватимуть 100 доларів в Україні: прогноз до 21 вересня
Який прогноз курсу долара та євро на 2025 — 2026 роки (проєкт бюджету)
Чого очікувати від курсу цього тижня — думка банкірки
Скільки коштуватиме євро у світі та Україні — думка експерта
Що буде з курсом долара та економікою до кінця року — прогноз Dragon Capital