МОЗ вводить єдину електронну картку для пацієнта — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МОЗ вводить єдину електронну картку для пацієнта

Казна та Політика
952
У МОЗ планують запровадити електронні карти, в яких буде зібрано всю медичну інформацію про пацієнта.
Про це на брифінгу 18 лютого повідомила заступник Міністра охорони здоров’я Марія Каркевич.
За її словами, власником медичної інформації про себе є пацієнт, незалежно від того, лікується він у комунальному чи приватному закладі.
«У перспективі це звільнить медичні заклади від паперових картотек, а пацієнтів — від колекції медичних виписок вдома», — сказала Карчевич.
Вона зазначила, що наразі заклади охорони здоров’я, незалежно від форми власності, вестимуть базові медичні записи в електронній системі охорони здоров’я.
«Це велика двокомпонентна система, що містить медичні дані, які раніше зберігалися в паперовій формі. Система об’єднує 34 млн пацієнтів і 5,5 тис. закладів охорони здоров’я», — розповіла чиновниця.
За її словами, наразі до програми приєдналися комунальні медичні установи, в систему внесли вже до 700 млн. медичних записів, у тому числі з приватних клінік.
Зазначається, що таким чином вся медична інформація про пацієнта зберігатиметься в електронній медичній картці, доступ до якої матиме як пацієнт, так і лікарі різних установ. Приєднатися до нової системи медичні установи мають протягом 5 місяців.
«Всі медустанови працюватимуть у рівних умовах, без монополії на інформацію про пацієнта. Держава бере на себе відповідальність за збереження медичної інформації в одному місці», — наголосила Каркевич.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас