Протягом року обсяг торгів на українському фондовому ринку зріс майже на 10% – НКЦПФР — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Протягом року обсяг торгів на українському фондовому ринку зріс майже на 10% – НКЦПФР

Фондовий ринок
231
Загальний обсяг торгів на українському фондовому ринку в 2021 році перевищив показник 2020-го майже на 10%.
У 2021 році загальний обсяг торгів на українському фондовому ринку склав 7,43 млрд гривень: цей результат перевищує показник 2020-го майже на 10%, повідомляє член НКЦПФР Юрій Бойко.
Варто зазначити, що цифра, вказана членом Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, не враховує дані щодо ОВДП, а саме на частку державних боргових паперів сьогодні припадає 98% усіх угод, які укладаються на ринку цінних паперів країни.
Водночас, зазначають у НКЦПФР, попит на цінні папери іноземних емітентів, доступ до яких нещодавно отримали українські інвестори, продовжує зростати.
Плюс в Україні розвивається ринок колективних інвестицій: сукупний показник активів ІСІ (інститути спільного інвестування) на кінець вересня 2021-го склав 509 млрд гривень: їхнє 21%-е зростання було забезпечене переважно збільшенням числа венчурних ІСІ. Загальна вартість чистих активів за підсумками 2021-го зросла на 20%, досягнувши 387,44 млрд грн.
Крім того, в країні активно створюються корпоративні фонди, в рамках яких здійснюється структурування бізнесу, зазначають у НКЦПФР.
Серед законодавчих новацій 2021-го, які помітно вплинули на фінринки, Юрій Бойко вказує набуття чинності законом про спрощення залучення інвестицій та впровадження нових фінінструментів.
Плюс, нагадує експерт, депутатами у першому читанні було проголосовано законопроєкт №5865, який передбачає внесення змін до ЗУ «Про держрегулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків».
Водночас, додає Бойко, український ринок капіталу досі перебуває у зародковому стані, а мінімальні обсяги угод на вітчизняному фондовому ринку пояснюються відсутністю необхідних фінінструментів та, як наслідок, інвесторів.
Варто зазначити, що минулого року Нацкомісія лібералізувала ринок капіталу в Україні: громадяни країни отримали можливість купувати папери найбільших зарубіжних корпорацій, таких як Tesla, Microsoft та Apple.
За матеріалами:
Banker.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас