Що робити, аби отримувати гідну пенсію? Третьякова дала пораду 40-річним — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що робити, аби отримувати гідну пенсію? Третьякова дала пораду 40-річним

Особисті фінанси
5937
Для того, щоб у поважному віці мати гідний рівень життя, українцям, яким зараз по 40 років, варто накопичувати кошти.
Таку думку в інтерв’ю «Главкому» висловила голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
«Солідарний рівень (пенсійного забезпечення. – Ред.) – це лише підстраховка на випадок, якщо людина все втратила. Більшість демократичних країн дає можливість людям накопичувати. Внаслідок пенсійної реформи українці теж накопичуватимуть», – зазначила політикиня.
Галина Третякова додала, що законопроєктом, яким запроваджуються накопичувальні пенсійні рахунки, передбачено також успадкування накопичень у випадку, якщо людина, на яку було відкрито рахунок, не доживе до пенсії.
«Ці накопичення спадкуються: або відповідно до Цивільного кодексу, або людина може призначити когось. Причому є два механізми використання цих коштів: або для негайного використання, або ж для пенсійного забезпечення спадкоємця», – пояснила Третьякова.
Нагадаємо, згідно з опрацьованим та переданим на розгляд Верховній Раді для повторного розгляду у першому читанні «Проєктом Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», упродовж 2022 року уряд має утворити Уповноважений пенсійний фонд. Після цього для кожного громадянина, який на сьогодні є найманим працівником, і якому менше 55 років, буде відкрито накопичувальні рахунки, на які щомісяця надходитимуть кошти з двох джерел – єдиних соціальних внесків (ЄСВ) та державного бюджету.
За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас