Біля жодного пункту обміну валют ви не побачите черги - Новак про причини девальвації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Біля жодного пункту обміну валют ви не побачите черги - Новак про причини девальвації

Казна та Політика
4478
У експертів різні думки щодо поточної ситуації на валютному ринку. 2022 рік почався з курсом 27,27 грн/дол. Але відразу після новорічних свят вартість долара почала зростати. Максимального піку вона досягла 27 січня, коли українські банки продавали американську валюту по 29,05 грн/дол.
Свою думку висловив Finance.ua кандидат економічних наук, політолог, громадський діяч Андрій Новак.
«Процес девальвації гривні влада пояснює однією причиною — панікою від скупчення російських військ біля українських кордонів. Я вважаю, що це лише ширма для прикриття того, що насправді відбувається. Проїдьтеся по всій Україні – біля жодного пункту обміну валют ви не побачите черги з п’яти осіб, а паніки і поготів», — зазначив він.
Натомість є спекуляції на міжбанківському валютному ринку при співучасті керівництва НБУ. Тому що тільки ті, хто володіють первинною інформацією, як кожен торговий день на валютній біржі буде діяти або не буде діяти НБУ, з якими саме інтервенціями, — тільки ці люди можуть грати на коливаннях курсу.
Кожного торгового дня 10 або 20 копійок перетворюються на їхні мільйонні заробітки.
«Крім того, Україна, порівняно з Росією, — у прямо протилежній міжнародній диспозиції. Це логічно, що в умовах санкцій і ймовірного їх посилення девальвує російський рубль, обвалюються ціни на акції російських компаній на фондовому ринку. А от Україна має всебічну підтримку. І тут раптом у нас починається девальвація гривні. Нагадаю, що навесні 2021 року під час скупчення російських військ на українських кордонах гривня навіть зміцнювалася. Це теж вказує на те, що девальвація штучна», — сказав Новак.
Як розподіляти активи. Тим, хто все ж таки має «зайві» кошти, я рекомендую розподіляти їх на три рівні кошики: гривня, долар, євро. Звичайно, гроші треба тримати не «під подушкою», тому що «під подушкою» нічого не зростає. Тримайте в банківській системі – там нараховується відсоток, і ви повністю або хоча б частково компенсуєте собі інфляцію за рахунок відсотків за депозитами. За гривню ви будете мати найвищі відсотки. А долар і євро в разі девальвації компенсують те, що втрачається на гривні.
Для тих, хто має великі ресурси: зараз час для купівлі земельних ділянок та нерухомості. Ціни на них нижчими вже не будуть — вартість всіх активів в Україні буде тільки зростати.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас