Переведення пенсії на іншу адресу: як бути пенсіонеру, який не може особисто звернутися до відділення ПФУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Переведення пенсії на іншу адресу: як бути пенсіонеру, який не може особисто звернутися до відділення ПФУ

Особисті фінанси
1354
Зараз в Україні пенсію можна отримувати і в банках, і в поштових відділеннях, і вдома. Якщо доводиться міняти місце проживання, то й пенсію краще перевести на нову адресу.
Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався, що робити, якщо пенсіонер не можете оформити переведення пенсії.
Як пояснює видання «На пенсії», пенсія виплачується за місцем проживання пенсіонера щомісяця – не пізніше 25 числа.
При зміні місця проживання одержувачу пенсії необхідно особисто звернутися до органу Пенсійного фонду та надати такі документи:
  • заяву про переведення виплати пенсії;
  • паспорт;
  • документ про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків (ІПН).
Якщо одержувач пенсії неповнолітній (виплати пов’язані з інвалідністю) або недієздатна особа, її законний представник – батьки, опікун, піклувальник – разом із заявою надає свої документи. Це паспорт, документ, що підтверджує повноваження представника, та рішення суду (за наявності).
Виплату пенсії за новим місцем проживання (реєстрації) територіальний орган Пенсійного фонду провадить з наступного місяця.
Якщо не можете оформити переведення пенсії
Якщо пенсіонер за станом здоров’я або через інші обставини не може самостійно оформити переведення пенсії, він може доручити оформлення документів або отримання пенсії довіреній особі. Виплата пенсії за довіреністю зокрема здійснюється протягом усього терміну дії довіреності. Але пенсіонер після кожного року дії довірчого документа повинен писати нову заяву на виплату пенсії за довіреністю.

Довідка Finance.ua:

  • українців до кінця 2022-го чекає ще п’ять підвищень пенсій. Масово перераховувати виплати будуть тільки двічі: з 1 березня непрацюючим пенсіонерам і з 1 квітня – працюючим;
  • в Україні за останні 10 років на майже 3 млн осіб зменшилася кількість пенсіонерів і станом на 1 січня 2022 року вона становить 10 841 117 осіб.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас