Строки першої сплати мінімального податкового зобов'язання за землю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Строки першої сплати мінімального податкового зобов'язання за землю

Нерухомість
5809
Перша сплата мінімального податкового зобов’язання за користування землями сільськогосподарського призначення відбудеться за результатами 2022 року – у лютому 2023 року.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Сплачувати мінімальне податкове зобов’язання потрібно за використання землі, що обробляється незаконно і з якої отримують та продають урожай, проте податки не сплачують у повному розмірі та частину доходу приховують.
У Мінагрополітики наголошують, що на тих аграріїв, які обробляють землю та офіційно сплачують усі податки, ця норма Податкового Кодексу не вплине.
Мінімальне податкове зобов’язання не визначається для земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, що належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та на 1 січня 2022 року перебували у межах населених пунктів.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада 30 листопада 2021 року ухвалила у другому читанні законопроект №5600 щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.
  • Документ серед іншого запроваджує мінімальне податкове зобов’язання для власників земельних наділів площею понад 0,5 га. Планується, що два роки зобов’язання нараховуватиметься за ставкою 4% оцінної вартості землі на кожен додатковий гектар, потім ставка зросте до 5%.

Закон про землю – що потрібно знати звичайному українцю

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас