«Гарантований покупець» переорієнтується на продаж електроенергії для кінцевих споживачів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Гарантований покупець» переорієнтується на продаж електроенергії для кінцевих споживачів

Енергетика
394
Державне підприємство «Гарантований покупець» змінює підхід до продажу електроенергії з відновлювальних джерел (ВДЕ) за двосторонніми договорами.
Про це повідомили на сайті держпідприємства.
Перший аукціон нового формату провели 26 січня 2022 року. Відреагувавши на запит ринку та орієнтуючись на потреби потенційних покупців, фахівці Гарантованого покупця розробили та виставили на продаж унікальний продукт. Його мета – донести «зелену» електроенергію до кінцевих, в тому числі й побутових, споживачів.
«Ми запропонували учасникам ринку одразу декілька інновацій. Перше – це подекадне постачання. Друге – двогодинні блоки. Третє – різний обсяг електроенергії у кожному блоці, – пояснив в.о. директора підприємства Андрій Пилипенко. – Таким чином ми отримали нетиповий перехідний продукт між традиційними довгими двосторонніми договорами і спотовим погодинним ринком».
При формуванні відповідної пропозиції у пригоді став досвід роботи керівника підприємства з постачальниками електроенергії та розуміння особливостей їх портфелів. Тому для пілотних торгів особливими продуктами ставили за ціль оптимізацію портфелів ПУП для кінцевих споживачів і, разом з тим, додаткові продажі у пікові години. Як свідчать результати аукціону, Гарантованому покупцю вдалося досягти бажаного результату. Так, серед переможців аукціону – ТОВ «Хмельницькенергозбут», який постачає електричну енергію домогосподарствам на Хмельниччині.
«Завдяки тому, що ми дали можливість покупцям закривати свої потреби за оптимальною ціною, виграють всі. Гарантований покупець продає більше товару у денній зоні, яка традиційно найбільш профіцитна. Покупці закривають свої потреби. При цьому, обсяги досягають кінцевих споживачів. Це значить, що вони не повертаються на спотовий ринок і не створюють додаткової волатильності на ньому», – додав пан Пилипенко.
Враховуючи новизну продукту, а також загальні обсяги електроенергії на березень, які вже законтрактовані за двосторонніми договорами, тестовий аукціон Гарантованого покупця можна вважати успішним. Підприємство планує продовжувати практику виставлення на торги подібних клієнтоорієнтованих продуктів. Тому розраховує як на активність учасників ринку, так і нових учасників процесу – з метою доставки у майбутньому вуглецево-нейтральної електричної енергії у кожну українську домівку.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас