Банкіри спрогнозували курс гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри спрогнозували курс гривні

27.01.2022, 08:01Валюта
21255
Девальваційний потенціал гривні на поточний момент вже вичерпано.
Про це розповіли учасники круглого столу «Яким буде 2022 рік на валютному ринку», проведеного «Фінансовим клубом».
«Ми в грудні оприлюднювали наш прогноз, ще до цієї істерії. Там був середньорічний курс 28,25 грн/$, і ми зараз не бачимо причин його суттєво переглядати», – каже начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.
Начальник управління казначейських операцій Банку Кредит Дніпро Юрій Гриненко бачить заспокоєння ситуації на валютному міжбанку. «Ми можемо протестувати рівень і 29 грн, але загалом, я думаю, ситуація має заспокоїтися і маємо повернутися на рівень 28 грн с плюсом», – зазначив він.
Якщо «прибрати» з ринку психологічні фактори, курс мав би навіть укріпитися. «Курсова динаміка зараз сильно визначається геополітичним фактором. Якщо його прибрати, можливо, курс ще має потенціал до ревальвації», – сказав директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін. Але він одразу дав зрозуміти, що цей сценарій є малоймовірним: «Деякі економісти прогнозують, що в нас не буде цього року весняної ревальвації».
І хоча НБУ не може прогнозувати курс гривні, НБУ не очікує її суттєвих коливань. «Дуже важко прибирати геополітичний фактор, але якщо брати довгострокову перспективу, то гривня коливається в достатньо вузькому діапазоні від 22 до 30. Якщо цього року нічого такого надприродного не станеться, гривня буде знаходитися приблизно в тому самому діапазоні», – очікує Олексій Лупін.
За матеріалами: Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас