Ціни на газ можуть оновити рекорди, дефіцит буде до 2025 року – Goldman Sachs — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ціни на газ можуть оновити рекорди, дефіцит буде до 2025 року – Goldman Sachs

Енергетика
988
Інвестбанк Goldman Sachs прогнозує, що нестача газу на європейському триватиме до 2025 року, водночас через агресію РФ ціни, ймовірно, оновлять рекорди.
Про це повідомляє Bloomberg.
А саме, санкції проти російського «Північного потоку-2» внаслідок ескалації військових дій з боку РФ можуть далі обмежити поставки газу на невизначений період.
Банк як і раніше припускає, що газогін почне роботу у другому кварталі року, проте допускає затримки в процесі затвердження. У такому разі запуск може статися наприкінці року, або пізніше.
Це матиме наслідком цінові стрибки. У Goldman прогнозують, що котирування газу можуть на короткий час повернутися до рекордних рівнів у грудні (тоді ціни перетнули 2200 доларів за тисячу кубів. — Ред.), або навіть перевершити їх.
Як пояснюють аналітики інвестбанку, у разі ескалації ринок додасть значну премію за ризик до цін на газ на тлі невизначеності щодо поставок блакитного палива до регіону.
Скорочення поставок російського газу, що відбувається з другої половини 2021 року, може поширитися на літні місяці.
«Але оскільки регіон бореться з енергетичною кризою, Європейський Союз навряд чи блокуватиме будь-які потоки газу з Росії», — зазначають у Goldman.
Водночас навіть якщо рівень поставок Газпрому повернеться до нормального влітку, європейський ринок залишатиметься в умовах дисбалансу принаймні до 2025 року. Тобто, поки не запрацює низка проєктів зі зрідження газу, які будуються зараз.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас