Чи мають право учасники бойових дій на достроковий вихід на пенсію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чи мають право учасники бойових дій на достроковий вихід на пенсію

Особисті фінанси
21365
На обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перебуває понад 12 тисяч військових пенсіонерів, які мають право на достроковий вихід на пенсію.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби Пенсійного фонду України.
Хто має право:
  • на призначення дострокової пенсії мають право (чоловіки, які досягли 55 років та жінки – 50 років за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок) військовослужбовці,
  • особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції,
  • а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва.
Для призначення дострокової пенсії особам необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб, та надати посвідчення про встановлення відповідного статусу та документи, що підтверджують участь в бойових діях, а також документи про вік та стаж.
Розмір дострокової пенсії за віком обчислюється у загальному порядку відповідно до статті 27 Закону та залежить від набутого заробітку і страхового стажу кожної особи.
До пенсії також встановлюються надбавки, підвищення та доплати, право на встановлення яких передбачено законодавством.
Середній розмір пенсійної виплати по області становить 3479,50 грн. Нагадуємо, що з 1 липня поточного року відповідно до рішення Уряду мінімальна пенсійна виплата, зокрема, для учасників бойових дій становить 3893,40 грн, або 210% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (станом на 01.07.2021 року – 1854,00 грн).
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас