Родичам деяких українців дзвонять із банків: що робити (поради експерта) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Родичам деяких українців дзвонять із банків: що робити (поради експерта)

20.01.2022, 20:20Особисті фінанси
18019
Процес кредитного скорингу, коли оцінюється платоспроможність людини, яка бажає отримати позику, в Україні автоматизований. Спеціальний алгоритм пропускає отримані дані та видає свій вердикт, проте іноді співробітники банків дзвонять і родичам.
Як розповів «Сьогодні» аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ) Максим Орищак, як правило, однієї наданої в анкеті інформації та тієї, що банківська система може знайти у доступних джерелах, цілком достатньо.
Спеціальний алгоритм пропускає такі дані: вік; сімейний стан; рівень прибутку; кредитна історія; місце проживання; тривалість перебування на цьому робочому місці тощо.
«Проте, якщо виникнуть сумніви щодо достовірності даних або у людини відсутня кредитна історія, то співробітники банку можуть уточнити інформацію щодо контактних телефонів, залишених здобувачем», — каже Максим Орищак.
Найчастіше це у разі бажання отримати кредитні гроші для великої покупки, наприклад, автомобіля чи нерухомості, оскільки у цьому випадку ризик неповернення грошей суттєво зростає.
Кому можуть дзвонити і що питати? Як пояснює Максим Орищак, зателефонувати можуть додому чи на роботу. У будь-якому випадку питання стосуватимуться лише тієї інформації, яку людина вказала в анкеті.
«Якоїсь імпровізації або розмов на абстрактні теми не відбувається. Якщо відповіді колег або домочадців збігаються з інформацією від заявника, то турбуватися не варто. Якщо ж виникнуть серйозні відмінності щодо розміру зарплати, тривалості роботи, посади або особистих відносин із співмешканцями, то прийде відмова», — зазначає аналітик.
Йдеться саме про серйозні відмінності, тоді як до очевидних помилок або невеликих неточностей у датах і цифрах поставляться з розумінням. Аналітик рекомендує не нервувати і розмовляти з представником банку, дотримуючись етикету ділового спілкування.
За матеріалами: Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас