Міжбанк: рішення Нацбанку можуть обвалити курс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: рішення Нацбанку можуть обвалити курс

20.01.2022, 11:07Валюта
3663
Вчорашній день сформував деякий позитив для гривні на валютному ринку. Після багатьох днів неухильного зростання котирувань долара і євро – в середу котирування нарешті відкотилися, хоча багато в чому і завдяки новим вливанням валюти з боку Нацбанку. У підсумку, завершилися торги 19-го числа рівнем по долару 28,29/28,31. Якщо врахувати, що ще позавчора на піку ажіотажу котирування на міжбанку доходили 28,50 і вище – це вже позитив для нацвалюти.
Головних інтриг по курсу і по всій фінансовій політиці в Україні сьогодні дві:
1. Чи підвищить Нацбанк облікову ставку. Враховуючи, що інфляція поки тільки набирає обертів – її треба підвищувати. На нашу думку, хоча б до 9,5%, а в реальності – до 10% річних, щоб хоч якось наблизити її до українських реальностей. Це потягне за собою зрушення на ринку ОВДП, ресурсному міжбанку і опосередковано на валютному ринку.
2. Чи зупиниться зростання валютних котирувань, чи вчорашній відкат курсу – лише тимчасове явище. На нашу думку, тиск на курс гривні збережеться, позаяк психологічний фактор можливої агресії з боку РФ – нікуди поки не подівся. Але і панікувати теж особливо не треба. Все що можна в даній ситуації для потенційного протистояння зовнішньої агресії український уряд робить, а решта залежить від безлічі факторів, на частину яких ми взагалі вплинути не можемо.
Тому лихоманка по виходу нерезидентів з українських паперів поки ще збережеться, але ажіотаж почне поступово сходити нанівець. А значить, і “гра на страхах” інвесторів – зменшить оберти.
Враховуючи, що скоро чергове засідання ФРС США – багато потенційних і вже реальних інвесторів в українські папери вже більш реалістично дивляться на наші ризики і їхня поведінка стає більш виваженою.
Питання прибутковості на американському ринку в порівнянні з прибутковістю і премією за ризик по українських паперах – стає ключовим для них при прийнятті рішень про операції з ОВДП, а не тільки психологічний імпульс, як це спостерігалося ще днями. Тож життя рухається вперед.
Але це аж ніяк не означає, що Нацбанк зможе розслабитися в найближчі дні. Ринок в цілому поки не на користь гривні – енергоносії дорожчають, аграрії поки ще не поспішають активно розлучатися з валютою і тільки металурги продовжують активно розпродавати валютну виручку, але її поки не вистачає, щоб сформувати активне перевищення пропозиції валюти над попитом і остаточно розвернути тренд у бік зміцнення гривні.
Відтак, регулятору в найближчі дні доведеться і далі витрачати частину ЗВР на гасіння курсових проблем на міжбанку. Особливо в тому випадку, якщо чиновники Нацбанку побояться радикально змінювати облікову ставку і будуть знову чекати дива – не підвищивши її цього разу. Тоді це призведе до нових проблем на міжбанку в частині поведінки великих місцевих клієнтів і нерезидентів, які позбавляються від ОВДП. Які своїми діями на тлі розкрутки чергового спекулятивного ажіотажу – знову “поженуть” курс долара до 28,50-28,70 гривень.
Наш прогноз, що НБУ все ж підвищить її до 9,5% річних, хоча це і відносно половинчасте рішення в цій ситуації в зв’язці з інфляційними реаліями і майбутніми діями ФРС США.
Сьогодні ж ринок буде повністю залежати від відповідей на вищевказані два питання і поведінки великих клієнтів. Спроби знову гойднути курспродовжаться. І НБУ знову доведеться виходити на торги з відповідними інтервенціями.
За розрахунками Finance.ua, обсяги операцій на торгах у четвер складуть не менше $180-250 млн при укладенні до 560-620 угод.
Курси міжбанку, за нашим прогнозом 20 січня будуть в межах: долар — коридор 28,15-28,40 грн, євро — коридор 31,95-32,25 грн.
Курс долара на міжбанку – графік:
Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 28,28 / 28,30
євро – 32,11 / 32,13
За матеріалами: Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас