3810
У Мінцифри розповіли про нові послуги у «Дії»
— Казна та Політика
Сьогодні Мінцифри фіналізує тестування зміни місця реєстрації в додатку і на порталі «Дія». Це дуже популярна послуга серед українців, повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Ми намагалися побороти цього монстра майже два роки. Нарешті скоро можна буде змінити місце реєстрації і через додаток, і через портал в кілька кліків», — зазначив керівник відомства.
Серед іншого він також розповів про важливу послугу для безпеки українців — яка з’явилася на початку року в додатку, — повідомлення про зміну і перевірку кредитної історії.
Функція працює за замовчанням для кожного користувача, оновлювати додаток не потрібно. За словами чиновника, тільки за перший тиждень роботи 410 тисяч українців отримали близько 800 тисяч таких повідомлень в «Дії». Такі цифри підтверджують «надзвичайну актуальність» запуску функції.
«Таким чином, якщо шахраї зламали вашу SIM-картку або вкрали телефон, і ви побачите повідомлення в „Дії“ про перевірку вашої кредитної історії, то зможете зв’язатися з банками і заблокувати цю транзакцію», — пояснив Федоров.
Міністр нагадав і про спрощену генерацію «Дія.Підпису» та повідомлення про кредити та суди, які вже доступні для всіх українців.
Також він підкреслив, що наступного місяця на Diia Summit Мінцифри представить десятки нових зручних онлайн-послуг як на порталі, так і в додатку.
Крім того, голова Мінцифри зазначив, що дані українців — у безпеці, а нещодавня кібератака на держсайти не завдала жодної шкоди.
«„Дія“ не зберігає персональні дані. Спеціально побудована така інфраструктура, щоб інформація відображалася тільки з відповідних реєстрів. Це дуже складно атакувати, адже кожен з реєстрів надійно захищається», — резюмував він.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною
Також за темою
Міносвіти розробило калькулятор для точного розрахунку зарплати вчителів — деталі
Законопроєкт про надрокористування: про просить бізнес
У Держстаті повідомили, як зріс реальний ВВП за 2025 рік
На 37% більше: три найбільші благодійні фонди України зібрали у 2025 рекордні 105,87 млрд грн — НБУ
Які виплати отримують військові після звільнення з полону — детальне роз’яснення від Міноборони
«Виведення азартних ігор з тіні»: Мінцифри пропонує змінити податки на гральний бізнес
