Чи зобов’язаний водій мати при собі водійське посвідчення у паперовому вигляді — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чи зобов’язаний водій мати при собі водійське посвідчення у паперовому вигляді

Особисті фінанси
71050
Як відомо, наразі водій може пред’явити поліцейському електронне посвідчення водія для посвідчення своєї особи та права на керування автомобілем. Однак, нерідко виникають випадки, коли поліцейський, у разі пред’явлення водієм документів у електронному вигляді, накладає адміністративне стягнення у виді штрафу. Про це повідомляє «Адвокат Права».
Відповідно до частини 1 статті 126 КУпАП, штраф становить 425 грн. Цей штраф пов’язаний з ситуацією, коли транспортним засобом керує особа, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки.
Що треба знати? Особа, яка в установленому законодавством порядку отримала посвідчення водія та/або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, має право замовити е-посвідчення та е-свідоцтво.
Для замовлення е-посвідчення та/або е-свідоцтва треба завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг Дія та пройти електронну ідентифікацію.
Що робити, якщо зупинила поліція? Е-посвідчення та е-свідоцтво пред’являються власником транспортного засобу або особою, яка є належним користувачем ТЗ на смартфоні без додаткового пред’явлення посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, виготовлених на бланках, а також документа, що посвідчує особу.
Поліцейський проводить перевірку достовірності пред’явлених особою е-посвідчення та е-свідоцтва за допомогою технічних засобів, зокрема з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду) та відомостей з єдиної інформаційної системи МВС.
Що каже законодавство? Згідно зі ст. 16 ЗУ «Про дорожній рух», водій зобов’язаний мати при собі:
  • посвідчення водія;
  • реєстраційний документ на транспортний засіб;
  • а у випадках, передбачених законодавством, — поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат «Зелена картка»).
Ці документи потрібно пред’явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах.

Cервіс оформлення електронних полісів автоцивілки

Однак на рівні з цим, згідно із законодавством, водій може пред’явити електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії, або відображення інформації про його наявність в електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), а також інші документи, передбачені законодавством.
Тому водій не зобов’язаний мати при собі документи на право керування автомобілем у паперовому вигляді.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас