217
Україна посіла 21 місце в рейтингу інвестпотенціалу енергопереходу в країнах, що розвиваються
— Енергетика
З кумулятивною оцінкою 1,74 з 5 Україна посідає 21-е місце в рейтингу інвестиційного потенціалу країн, що розвиваються, з точки зору здійснення енергопереходу, 48 місце — у світовому масштабі, передає Green Deal.
Про це йдеться в десятому звіті Climatescope, який проводиться щорічно аналітичним центром агентства Bloomberg — BloombergNEF — і охоплює 136 країн світу (107 країн, що розвиваються, і 29 розвинених).
Аналітики відзначають прогрес країни в частині виконання першого національно визначеного внеску в Паризьку угоду, згідно з якою Україна до 2030 року зобов’язалася скоротити викиди парникових газів до 60% від рівня 1990 року, але зробила це набагато раніше. Так, у 2019 році, згідно з проектом Національного кадастру антропогенних викидів за 1990−2019 роки, викиди CO2 склали 332 млн тонн — 37,6% від рівня 1990 року.
Також вказується, що Україна, згідно з оновленим національно визначеним внеском, зобов’язалася скоротити викиди на 65% до 2030 року і наростити до 2035 року частку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в електроміксі до 25%.
У звіті йдеться, що Україна виконала попередню мету щодо збільшення частки ВДЕ до 11% до 2020 року, зокрема завдяки фінансовим стимулам і пільг з боку уряду.
Аналітики також згадують про «зелені» аукціони, які очікуються в 2022—2025 роках.
Водночас у главі «Відмова від викопного палива» йдеться про обіцянку України відмовитися від вугільної енергетики до 2035 року, яку дали представники української делегації на кліматичному саміті в Глазго COP26. При цьому в коментарі порталу Green Deal віце-прем’єр України Ольга Стефанишина повідомила, що Кабмін не затверджував офіційних документів з метою відмови від вугільної генерації до 2035 року, і Міністерству енергетики належить скорегувати цю дату.
Аналізуючи транспортний сектор України, експерти звертають увагу на мету Національної транспортної стратегії про досягнення 75%-ї частки електротраспорту у внутрішніх перевезеннях до 2030 року, законопроект, що регламентує роботу на маршрутах тільки електробусів після 2030 року, а також законопроект, який забороняє імпорт бензинових і дизельних автомобілів в Україну з 2030 року.
Незважаючи на відсутність грантів або кредитів для купівлі електромобілів, Україна має намір за підтримки ЄБРР ввести безвідсоткові кредити на ці цілі, нагадують в BloombergNEF. Разом з тим наголошується, що в Україні з 2016 року не стягується ввізне мито на електромобілі і до 2022 року продовжено звільнення від сплати ПДВ.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Послаблення санкцій США щодо нафти може принести рф $10 млрд — Зеленський
150 млн доларів щодня: війна в Ірані стала «золотою жилою» для рф
США тимчасово дозволили купувати російську нафту
ФОПам розширили програму енергопідтримки та продовжили прийом заявок
Україна та Румунія будують дві нові лінії електропередачі
Доходи росії від експорту нафти впали до мінімуму за час війни
