0 800 307 555
0 800 307 555

Самоназваний автор Bitcoin має сплатити позов на 100 мільйонів доларів


Самоназваний автор Bitcoin має сплатити позов на 100 мільйонів доларів

Австралійський вчений-комп’ютерник Крейг Райт, який стверджує, що він винайшов Bitcoin, отримав наказ присяжних США виплатити 100 мільйонів доларів як компенсацію за шкоду через твердження про те, що він обдурив померлого друга щодо інтелектуальної власності криптовалюти. Про це пише Bloomberg.

Що сталося? Айра Клейман, брат Дейва Клеймана, який є одним з імовірних творців Bitcoin, у своєму позові заявляв, що Крейг Райт заборгував Дейву більше ніж 500 тис. BTC. Сам Дейв загинув в автомобільній катастрофі в 2013 році.

Айра стверджує, що його покійний брат працював з Райтом над створенням і видобутком Bitcoin в перші роки існування цієї криптовалюти. В результаті позивач стверджує, що має право на половину схованки з 1,1 мільйона біткойнів на суму близько 70 мільярдів доларів, які, як передбачається, належать Сатоші Накамото.

Самопроголошений винахідник Bitcoin Крейг Райт не заперечував, що Дейв Клейман був його колегою і брав участь у розробці Bitcoin. Однак він заявив, що участь Клеймана була не такою значною, щоб назвати його партнером, тому Айра не має жодних прав на криптовалюту зі схованки.

Присяжним у федеральному суді Майамі після трьох тижнів судового розгляду знадобилося ще близько тижня, щоб винести вердикт. Так, у понеділок, 6 грудня, журі відхилило більшість претензій до Крейга Райта. Але результат, ймовірно, не вирішить суперечку про те, чи є Райт міфічним творцем валюти Bitcoin.

Багато інвесторів в криптовалюту вважають Райта самозванцем, а багаторічний судовий процес у Флориді зовсім не заспокоїв скептиків. Райт багато разів заявляв в інтерв’ю для ЗМІ, а також у суді, що це саме він винайшов Bitcoin.

Райт сказав після вироку: «Я ніколи в житті не відчував такого полегшення». Він також заявив, що не подаватиме апеляцію. Також чоловік каже, що вважає себе виправданим, а вирок, за його словами, доводить, що він є творцем Bitcoin.

Повірений Клеймана Девін Фрідман назвав вирок «історичним прецедентом в інноваційній і трансформуючій індустрії криптовалюти і блокчейна».

«Багато років тому Крейг Райт сказав сім’ї Клейман, що він і Дейв Клейман розробили революційну інтелектуальну власність на основі Bitcoin. Незважаючи на ці зізнання, Райт відмовився віддати Клейманам їхню справедливу частку того, що допомагав створювати Дейв», — йдеться в заяві.

Відзначається, що крім спільного видобутку BTC, Клейман допоміг Райту створити інтелектуальну власність, що лежить в основі ранньої технології блокчейн, вартістю 252 мільярди доларів США.

Райт же стверджував, що слова брата Дейва Клеймана — брехня. Він свідчив, що його друг не допомагав йому запустити криптовалюту, і стверджував, що не було жодних документальних свідчень їхнього партнерства.

Андрес Ріверо, адвокат Райта, назвав вирок повною перемогою свого підзахисного.

«Позивачі вимагали 600 мільярдів доларів США плюс штрафні санкції», — сказав він у телефонному інтерв’ю після вироку. «Це одна з найгучніших перемог у судових тяжбах Америки. Ми їх розчавили. Їхній результат менший, ніж будь-яка пропозиція врегулювання, яку ми їм коли-небудь робили. Це повна втрата для іншої сторони».

Проте Райт повинен виплатити Айре Клейману $100 млн – Крейг Райт і Дейв Клейман мали спільну компанію W&K Info Defense Research і присяжні ухвалили, що Райт привласнив Bitcoin, що належать компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua