0 800 307 555
0 800 307 555

Один із головних банків ЄС відключив Білорусь від валюти


Один із головних банків ЄС відключив Білорусь від валюти

Найбільша фінустанова Європи Deutsche Bank з активами на 1,3 трильйона доларів відмовляється обслуговувати платежі на адресу держкомпаній, банків і чиновників Білорусі. Це одна із санкцій, яку ввела Європа проти режиму Лукашенка.

Про це у зверненні до своїх клієнтів заявив український «OTP Bank», який розміщує у Deutsche Bank кореспондентські рахунки, пише «Finanz.ru».

Труднощі з платежами як у євро, так і в доларах у Білорусі виникли після того, як Євросоюз ухвалив рішення про санкційний тиск на режим Лукашенка.

Санкції проти Лукашенка ввели за систематичне порушення прав людини, репресії та створення міграційної кризи на кордоні з Польщею та Литвою. Також 20 фізичних та 12 юридичних осіб у Білорусі опинилися під американськими санкціями. Цих осіб фактично позбавили можливості отримувати візи для в’їзду до США. Але найбільшого санкційного удару Європейський Союз вирішив завдати «Білоруснафті», «Гродно Азоту», «Белшині» та авіакомпанії «Бєлавіа».

Зазначимо, проблеми з валютними операціями у Білорусі виникли задовго до того, як було ухвалено рішення про новий санкційний удар ЄС. Вперше проблеми виникли ще у вересні цього року. Експерти це пов’язують із тим, що вже тоді Deutcsche Bank наклав заборону на коррахунки «Беларусбанку», «Белінвестбанку» та «Белагропромбанку».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua