0 800 307 555
0 800 307 555

Перелік країн, куди можна подорожувати за ID-карткою, планують розширити


Перелік країн, куди можна подорожувати за ID-карткою, планують розширити

Наразі ведеться робота над розширенням переліку країн, куди громадяни України можуть подорожувати за ID-карткою, а також над можливістю одночасного отримання цієї картки та закордонного паспорту.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час вручення 7-мільйонного паспорту громадянина України у формі ID-картки.

«Сьогодні за ID-карткою громадянина України вже можна в’їхати у кілька країн світу — це, зокрема, Грузія та Туреччина. І ми ведемо перемовини з тим, щоб розширити перелік цих країн, до яких можна буде в’їжджати по ID-карткам», — зявив міністр.

Монастирський додав, що у МВС працюють також над тим, щоб можна було одночасно отримувати паспорт громадянина України ID-карткою та закордонний паспорт громадянина України.

«Нас чекає багато перспектив попереду, ми працюємо у цьому плані з Міграційною службою, з Міністерством цифрової трансформації, і я бачу вже сьогодні, що наш ID-паспорт стає цінною частиною життя будь-якого українця», — сказав Монастирський.

Голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко підкреслила, що завдяки ID-картці громадяни мають доступ до всіх електронних сервісів. Це безпечно, сучасно та надійно.

Вона також розповіла, як проходить процес отримання ID-картки — передусім, громадянин має перевірити правильність введення даних до свого документу, далі йде процес верифікації, введення pin-коду, як один з елементів безпеки документу, останній крок — підпис власника.

Довідка Finance.ua:

  • українці з ID-картами незабаром більше не будуть зобов’язані носити з собою довідку про реєстрацію. У Міністерстві цифрової трансформації спростять систему;
  • в додатку «Дія» стали доступні небіометричні закордонні паспорти, видані після 2015 року;
  • цифровий паспорт у «Дії» може пред’являтися на території України в багатьох випадках, коли потрібно посвідчити особу або підтвердити громадянство України. Але є винятки, коли необхідно пред’явити фізичні аналоги паспортів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua