0 800 307 555
0 800 307 555

Китай почав будувати найбільший у світі завод із виробництва «зеленого» водню


Китай почав будувати найбільший у світі завод із виробництва «зеленого» водню

Найбільша в Китаї нафтопереробна компанія China Petrochemical Corporation (Sinopec) почала будівництво найбільшого в світі заводу з виробництва екологічно чистого водню, який буде вироблятися з використанням сонячної енергетики. Підприємство почне діяти влітку 2023 року і буде щорічно виробляти до 20 тис. тонн «зеленого» водню.

Вартість проекту становить 3 млрд юанів ($470 млн). Для реалізації задуманого буде побудований завод з електролізного вилучення водню з води, ємності для зберігання, засоби транспортування і трубопровід до місця використання і переробки. Також буде побудована сонячна ферма для постачання енергією всіх технологічних процесів.

Потужність допоміжної сонячної електростанції складе 300 МВт. Отриманий на комплексі «зелений» водень компанія Sinopec планує використовувати на власному заводі з переробки нафти, куди буде підведений водневий трубопровід.

Зараз на виробництві використовується водень, отриманий при переробці природного газу. Це так званий «сірий» водень, отримання якого супроводжується викидами парникових газів. Перехід на використання “зеленого” водню допоможе позбутися викидів в атмосферу щорічно 485 тис. тонн CO2. Подібних за масштабами і амбіціями проектів немає поки ніде в світі, стверджує джерело.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua