0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ: апеляційний суд підтвердив законність виведення з ринку банку «Капітал»


НБУ: апеляційний суд підтвердив законність виведення з ринку банку «Капітал»

НБУ повідомив, що 29 листопада Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу акціонерів ПАТАКБ “Капітал” та залишив у силі рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 27 липня 2021 року, яким підтверджено правомірність рішень регулятора про віднесення ПАТ “АКБ “Капіталˮ до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію.

Позивачами у цій справі є власники істотної участі ПАТАКБ “Капітал” – ТОВ “Промгаз України” (15% акцій) та Руслан Щербань (34%).

“Національний банк вітає законне та обґрунтоване судове рішення. Суд вичерпно та всебічно дослідив матеріали справи та підтвердив, що банк “Капіталˮ був правомірно виведений з ринку. Під час перебування в категорії проблемних банк не усунув порушення банківського законодавства, що поставило під загрозу інтереси вкладників та кредиторів. Тож регулятор був змушений ухвалити рішення про виведення банку з ринкуˮ, – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Нагадаємо, Національний банк у липні 2015 року прийняв рішення віднести ПАТАКБ “Капітал”ˮ до категорії неплатоспроможних. Не погодившись із рішенням регулятора, в грудні 2017 року мажоритарні акціонери ПАТАКБ “КапіталЙ” звернулися з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб із вимогою про визнання протиправними та скасування рішень щодо виведення цього банку з ринку.

Окружний адміністративний суд міста Києва 15 березня 2018 року позовну заяву ТОВ “Промгаз Україниˮ та Руслана Щербаня задовольнив частково. Зокрема, визнав протиправними та скасував постанови Правління Національного банку про віднесення банку “Капітал” до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Національний банк у березні 2019 року оскаржив його в апеляційному порядку. За результатами розгляду судової справи суд апеляційну скаргу Національного банку залишив без задоволення.

ПАТАКБ “КапіталЙ” було віднесено Національним банком до категорії неплатоспроможних 20 липня 2015 року, а 29 жовтня 2015 року було прийнято рішення про ліквідацію цього банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua