0 800 307 555
0 800 307 555

Вартість угод з продажу нерухомості або земельних ділянок фіксуватиметься у держреєстрі


Вартість угод з продажу нерухомості або земельних ділянок фіксуватиметься у держреєстрі

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до процедури реєстрації речових прав на нерухоме майно, зокрема фіксування ціни майна за договором купівлі-продажу.

Finance.ua як портал, що слідкує за тенденціями на ринку нерухомості України, дізнався, що
у Держреєстрі речових прав буде фіксуватися ціна земельних ділянок або об’єктів будівництва, зазначена в договорі купівлі-продажу.

Також у разі держреєстрації права власності на житло до 1 січня 2013 року під час ведення реєстру не застосовується норма щодо необхідності наявності техінвентаризації закінченого об’єкта будівництва.

Зміни, внесені до Порядку ведення ДРРП та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень:

  • відображення в ДРРП ціни нерухомого майна, встановленої у договорі (у разі набуття права власності на нерухоме майно за відплатним договором). Якщо за договором набувається право власності на кілька земельних ділянок та/або об’єктів будівництва – відомості про ціну кожного із таких об’єктів вносяться до ДРРП відповідно до визначеної в такому договорі ціни кожного із об’єктів;
  • незастосовування норми щодо обов’язкової наявності відомостей про технічну інвентаризацію закінченого будівництвом об’єкта під час проведення державної реєстрації права власності на житло за заявами, поданими в електронній формі, у разі коли таку державну реєстрацію проведено до 1 січня 2013 року відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення;
  • присвоєння адреси закінченим будівництвом об’єктам, що є складовою частиною будинку, будівлі, споруди.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада ухвалила так званий «ресурсний» закон, який містить деякі суперечливі норми. Одне з положень документа зобов’язує власників земельних паїв виплачувати мінімальний податок в 1,5 тисячі гривень з кожного гектара. Податки платитимуть навіть за ділянки, розташовані в місті. При цьому власникам ділянок 0,5 га доведеться платити фіксований податок, навіть якщо вони вирощують продукцію виключно для власного споживання.
  • Власники сільськогосподарських земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів, платитимуть не менше від мінімальної суми податку, а це приблизно 1,5 тисячі гривень з 1 гектара.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua