0 800 307 555
0 800 307 555

Данилишин описав ситуацію на валютному ринку


Данилишин описав ситуацію на валютному ринку

Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався в голови Ради НБУ Богдана Данилишина про ситуацію на валютному ринку.

Як він повідомив, обмінний курс гривні до долару США послаблюється другий тиждень поспіль (за останній тиждень – на 1,7%). Його динаміка визначається переважанням попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків на МВРУ над пропозицією, що спостерігається як на сегменті спот, так і форвард.

Незважаючи на збільшення пропозиції іноземної валюти від експортерів (аграрна та металургійна галузі), зростання попиту на неї (у тому числі з урахуванням високої вартості імпортованих енергоносіїв на міжнародних ринках та слабкого попиту нерезидентів на державні цінні папери) визначають низхідну динаміку курсу гривні.

На готівковому сегменті чистий попит на іноземну валюту з боку фізичних осіб зростає та з початку листопада досяг майже 200 млн. доларів США. Чиста купівля банками готівкової іноземної валюти з початку року скоротилася до 1 млрд. доларів США.

Надходження траншу МВФ за результатами першого перегляду програми Stand-by у розмірі близько 700 млн. доларів США підтримуватиме макроекономічну та фінансову стабільність.

Прибуток банківського сектору за 10 місяців 2021 року збільшився майже у 1,5 рази порівняно з відповідним періодом минулого року – до понад 58 млрд. гривень. Цьому сприяли, передусім, збільшення чистих процентних та комісійних доходів банків – на рівні близько 30% порівняно з попереднім роком та майже 3-разове скорочення обсягів відрахувань банками у резерви за активними операціями.

Довідка Finance.ua

  • До кінця 2022 року долар в парах з основними валютами зміцниться, в той час як курси євро, юаня, єни і мексиканського песо знизяться. Такий прогноз днями озвучили аналітики JPMorgan.
  • JPMorgan покращив прогноз курсу гривні на 2022 рік, а також очікує зростання облікової ставки у січні-березні наступного року до 9% річних. Аналітики банку прогнозують високу інфляцію в Україні у 2022 році.

🎬 Дізнавайтесь першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua 🤑

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua