0 800 307 555
0 800 307 555

Одноразові пакети в магазинах України зроблять платними: названо суму


Одноразові пакети в магазинах України зроблять платними: названо суму

Кабінет Міністрів України має намір встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Проєкт документу підготовлений Міністерством економіки.

Постанову планувалося схвалити на засіданні уряду 17 листопада, проте рішення було відкладено.

Ціни за пакети. Документом встановлюються мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном і відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах, гривень за один пакет з ПДВ:

  • 2,00 — без ручок (без бічних складок);
  • 2,50 — без ручок (з бічними складками); з ручками (без бічних складок);
  • 3,00 — з ручками (з бічними складками).

Ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бічних складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися суб’єктом господарювання, що здійснює поширення пластикових пакетів.

Що пропонують? Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту постанови, законом «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» визначено, що поширення пластикових пакетів проводиться виключно на платній основі.

Вимоги закону не поширюються на біорозкладані пластикові пакети і надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для упаковки та/або транспортування свіжої риби, м’яса і продуктів з них, сипучих продуктів, льоду і поширюються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Законом забороняється поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів (зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів); тонких пластикових пакетів (зі стінками товщиною від 15 до 50 мкм); оксорозкладаних пластикових пакетів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua