0 800 307 555
0 800 307 555

Як захистити свої гроші від інфляції: поради від експертів Forbes


Як захистити свої гроші від інфляції: поради від експертів Forbes

Управління особистими фінансами має важливе значення для усіх. Проте одна справа керувати власними коштами з врахуванням ознак інфляції, а зовсім інша — коли виникає питання щодо того, чи знецінюються гроші, які ви відкладаєте або інвестуєте.

З врахуванням ситуації з інфляцією експерти з Фінансової ради Forbes розповіли, як захистити гроші.

У жовтні 2021 року індекс споживчих цін у США виріс на 6,2% у річному численні. Це найбільший ріст цін у США за понад 30 років. Все більше економістів заявляють, що останній спалах інфляції навряд чи буде мати тимчасовий характер.

Оцініть персональний бюджет

Оцінка бюджету дозволить знайти способи скорочення витрат. Зокрема, йдеться про розглядання можливості рефінансування кредитів, консолідації боргів за нижчими ставками, а також виплату усіх заборгувань. Інвестиція в себе шляхом безперервного навчання задля підвищення конкурентоспроможності на ринку праці може дати результат у вигляді додаткового доходу або нових ділових проєктів.

Інвестуйте у незамінні речі

Коли інфляція набирає обертів, то ключем до заможного життя стають інвестиції у речі, які складно скопіювати. До цього переліку, наприклад, входять нерухомість та земля, або навіть унікальні предмети, які можна колекціонувати.

Перегляньте розподілення інвестицій

В умовах зростання інфляції корисно звернутися до консультанта, щоб переконатися щодо коректного розподілення інвестиції, яке відповідає вашому апетиту до ризику. Для ілюстрації можна розглянути помірне розміщення 60% акцій та 40% активів із фіксованим доходом.

«Якщо ви орієнтовані на прибуток, варто розглянути можливість перенесення частини інвестицій в акції з дивідендами. У минулому акціям вдавалося йти в ногу з інфляцією краще, ніж облігаціям», — зазначила Летиція Бербаум з групи Zandbergen.

Створіть мікс інвестицій

Інфляція — це лише один із факторів впливу під час корегування інвестиційного портфеля. Диверсифікація активів, тобто обрання їхніх різних типів, допоможе інвестору легше пройти через період нестабільності на фондових ринках. Шарлін Верінг з Wehring Wealth Management вважає, що найкраще створити інвестиційний портфель з такими різними активами, які допоможуть не відставати від зростання цін.

Обирайте акції з довготривалою перспективою

Після тривалого періоду низької інфляції ринки борються зі зміною інфляційних очікувань. Невизначеність призводить до зростання волатильності ринку. Найрозумніше в такі часи — інвестувати в активи, які зростатимуть протягом довгого проміжку часу, наприклад акції. Акції працюють найкраще, коли інфляція становить від 2% до 4%, заявив Пол Бланко з фінансової групи Barnum.

Інвестуйте в фаворитів інфляції

З врахуванням особистих фінансових цілей побоювання щодо інфляції можна пом’якшити з додаванням до інвестиційного портфеля:

  • цінних паперів, які захищені від інфляції,
  • короткострокових облігацій,
  • інструментів з плаваючою ставкою (іпотечні цінні папери, забезпечені боргові зобов’язання).

Крім того, Тоні Саблан з Ultimate Wealth Strategies додав, що у контексті інвестицій можна звернути увагу на сировину (нафта, газ), нерухомість та акції фінансових компаній, оскільки вони можуть зростати з інфляцією.

Збільшити активний та пасивний дохід

В умовах інфляції Джеррі Фета з Wealth DynamX захищає свій капітал у два способи. По-перше, він володіє активами для хеджування інфляції. Йдеться про дорогоцінні метали (золото, срібло). По-друге, він збільшує свій активний та пасивний дохід швидше, ніж зростає інфляція.

Головне, не ухвалювати кардинальних рішень. Задля того, щоб уникнути катастрофічних ризиків, варто обережно вносити зміни на основі поточної інфляції або мінливих ринкових умов. Такою порадою поділилася ДеЛінн Зелл з Bridgeworth Wealth Management. Вона додала, що «досвід навчив нас, що непередбачені події можуть відбуватися й трапляються, тому залишайтеся диверсифікованими та змінюйте баланс, якщо це необхідно».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua