0 800 307 555
0 800 307 555

Що буде з курсом валют наприкінці поточного року та на початку наступного — прогноз фінансистів


Що буде з курсом валют наприкінці поточного року та на початку наступного — прогноз фінансистів

Фінансисти прогнозують помірну девальвацію гривні наприкінці поточного року і початку наступного.

Про це вони повідомили в коментарі Українським Новинам.

Анна Волуйчак, директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку, зазначає, що в листопаді гривня впевнено зміцнювалася, що було викликано відразу кількома факторами.

Читайте також: Morgan Stanley прогнозує помітне зміцнення гривні

Ключовим фактором зміцнення були великі квартальні податки, які бізнес мав сплатити до 19 листопада.

«Враховуючи той факт, що очікуваної ринком осінньої девальвації так і не сталося, а гривня переважно зміцнювалася, багато експортерів змінили тактику і активно продавали валютну виручку, побоюючись ще глибшої ревальвації. Додатковим стимулом послужило повідомлення про успішне розміщення „зелених“ облігацій. Ринок розумів, що залучені кошти будуть оперативно конвертуватися в гривню для розрахунків з „зеленою“ генерацією. Що різко, в 1,5−2 рази, збільшило обсяг пропозиції іноземної валюти на МВРУ», — зазначила Волуйчак.

За її даними, фізична конвертація залучених коштів у гривню жодним чином на ринок не вплинула — більшу частину виставленої на торги валюти кількома великими угодами викупив Національний банк.

«Цей „розпродаж“ і став поворотною точкою, після якої котирування почали зростати», — додала банкір. При цьому вона зазначила, що кінець листопада, з високою ймовірністю, буде досить турбулентним для гривні.

Останної середи листопада Міністерство фінансів має виплатити 4,8 млрд гривень в рахунок сплати відсотків за раніше розміщеними ОВДП.

Частина цих коштів, як зазначила Волуйчак, потрапить на валютний ринок і створить додатковий тиск на гривню.

«З іншого боку, я очікую поступового зростання пропозиції валюти з боку населення, оскільки ми входимо в піковий сезон споживчого попиту. У грудні також варто очікувати підвищеного попиту на іноземну валюту під репатріацію дивідендів. Однак він цілком може бути компенсований за рахунок надходження валютної виручки від агроекспорту: за статистикою, листопад і грудень — пікові місяці. Тому, на мій погляд, суттєвої девальвації гривні до кінця року чекати не варто. Вважаю, котирування не піднімуться вище рівня 26,8 UAH/USD», — сказала банкір.

У свою чергу аналітик Concorde Capital Євгенія Охтирко зазначила, що в період до кінця року на валютному ринку буде спостерігатися підвищена волатильність.

«На ринку можуть почастішати випадки, коли буде спостерігатися підвищений попит на валюту або недостатня пропозиція. Ці коливання пов’язані з традиційними явищами кінця року: збільшення бюджетних платежів, завершення контрактів та угод», — сказала Охтирко.

Що ж до прогнозу котирувань на валютному ринку, аналітик зазначила, що в листопаді-грудні вони прогнозуються на рівні 26,4−26,5 UAH/USD, а на початок наступного року — 26,7−26,8 UAH/USD.

«Швидше за все, в першому кварталі 2022 почне рости дефіцит торгового балансу, в результаті чого буде посилюватися фундаментальний девальваційний тиск. Ми очікуємо, що десь в цей період закінчиться ревальваційний тренд, який тривав з кінця 2020 року, і тренд зміниться на помірну девальвацію», — підсумувала Охтирко.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua