0 800 307 555
0 800 307 555

Українців хочуть «прив’язати» до телефонних номерів: у Раді пояснили, для чого це потрібно


Українців хочуть «прив’язати» до телефонних номерів: у Раді пояснили, для чого це потрібно

Громадян України планують зобов’язати перевести на контракт телефонні номери, що прив’язані до банківських карток, щоб зробити їх іменними. Наразі фракція «Слуга народу», що є автором цієї ініціативи, проводить соціологічне дослідження на тему сприйняття ідеї українцями.

У разі ухвалення законопроєкту він не поширюватиметься на телефонні номери, що не пов’язані з будь-якими фінансовими операціями чи цифровими послугами. Про це в програмі «Гостре питання» на телеканалі Обозреватель розповів народний депутат України від партії «Слуга народу», член комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

За його словами, йдеться про «революційний» законопроєкт, який має на меті захистити громадян від шахраїв, які вчиняють злочини з банківськими рахунками.

«Людина має банківську картку, яка прив’язана до телефонного номера. У разі шахрайських дій, які відбуваються з цією банківською карткою з застосуванням цього телефонного номера, людина звертається до кіберполіції, кіберполіція звертається до оператора, а оператор каже, що цей телефонний номер не контрактний, припейдний. Тобто це номер, який нічийний», — пояснив нардеп.

За його словами, шахраї за допомогою соціальної інженерії крадуть такі номери, а потім з банківського рахунку викрадають гроші.

Законопроєкт, який пропонують у «Слузі народу», передбачає обов’язкове оформлення контракту з мобільним оператором, якщо йдеться про номер, задіяний у фінансових чи цифрових операціях.

«Якщо ви хочете мати телефон, який надалі будете використовувати для фінансових операцій або для отримання цифрових послуг, зокрема для отримання електронно-цифрового підпису, він в обов’язковому порядку повинен мати контракт з оператором мобільного зв’язку для того, щоб шахрай не зміг його вкрасти», — розповів Федієнко.

Він також пояснив, чому не варто боятися прив’язки мобільного номера до конкретної людини і чому це не означатиме, що людина потрапить у поле зору спецслужб.

«Деякі кажуть: тепер за нами будуть слідкувати спецслужби, держава тощо. 20 років тому, можливо, так би й було, але зараз ми увійшли в таку фазу цифрового суспільства, де спецслужбам взагалі не потрібно слідкувати за вашим мобільним телефоном, тому що, як правило, люди самі про себе пишуть у соцмережах», — зауважив нардеп.

Він повідомив, що наразі документ проходить етап соціального дослідження, щоб визначити, «наскільки критично на нього буде реагувати населення». Результати дослідження очікуються невдовзі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua