0 800 307 555
0 800 307 555

Які фахівці потрібні Харкову: огляд ринку праці (інфографіка)


Які фахівці потрібні Харкову: огляд ринку праці (інфографіка)

Харків входить до п’ятірки ключових регіонів на ринку праці України. В листопаді 2021 харківські вакансії становили 5% від усіх актуальних вакансій на кадровому порталі grc.ua.

Finance.ua, як портал, що стежить за ринком праці, дізнався у grc.ua,, які спеціалісти є найбільш затребуваними у Харкові та скільки їм готові платити.

Кого частіше шукають:

  • харківські роботодавці найбільше потребують спеціалістів зі сфери ІТ/телеком (23%) та пропонують їм в середньому 63 600 грн на місяць;
  • другою за популярність професійною сферою, яка потребує працівників, є сфера продажу (18%). У ній середня пропонована місячна заробітна плата становить 20 200 грн;
  • найменш затребуваними є держслужбовці та працівники зі сфери страхування (0,1%).

До речі, про зарплати у різних сферах економіки, пенсії та інші соцвиплати ми розповідаємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫

Традиційно Харків як першу столицю України порівнюють з Києвом, в якому теж Сфера ІТ/телеком є на першому місці серед пропонованих вакансій (20%). Проте, як стверджують аналітики, середня пропонована заробітна плата в цій галузі вища – 69 200 грн. У сфері продажів в Києві пропонують 24 400 грн. Сфера ІТ та Продажів домінує загалом по всій Україні. На ринку праці зберігається тенденція до стрімкого розвитку цих сфер, а отже, і відкриття нових робочих місць та перспектив в працевлаштуванні.

Середня пропонована зарплата в актуальних вакансіях в Харкові становить 18 600 грн. Переважна більшість вакансій стартує від 11 700 грн (46%). Найбільш високооплачуваними є сфера ІТ/телеком та Вищий менеджмент. Найменш оплачуваними сферами є робітничий персонал (11 700 грн) та страхування (10 700 грн).

Яку роботу шукають? Шукають роботу в Харкові переважно студенти та спеціалісти, які тільки починають кар’єрний шлях (16%). В Харкові сконцентровано багато навчальних закладів, тому і конкуренція серед молоді становить 6 людей на одне робоче місце. Далі за популярністю пошукачів йдуть сфери:

  • продажі (11%);
  • ІТ/телеком (11%);
  • маркетинг (9%);
  • адміністративний персонал (9%).

Найменше пошукачів в сфері Страхування та Інсталяція та сервіс (0,1%).

Конкуренція. У середньому по Харкову вакансії перекривають потребу в роботі на 46%. Більше третини всіх вакансій Харкова (39%) відкриті для фахівців без досвіду роботи або з мінімальним досвідом роботи (до року). Ще 48% роботодавців шукають фахівця з досвідом роботи від року до трьох. 12% вакансій доступні кандидатам з досвідом роботи до шести років. Для пошукачів з досвідом роботи від 6 років шансів працевлаштуватися не дуже багато, але є – для них відкрито 1% вакансій.

Натомість серед активних шукачів роботи в Харкові переважна більшість є досвідченними кандидатами, майже половина (47%) з досвідом роботи понад 6 років. Пошукачів без досвіду роботи лише 28%.

🔹 До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають