0 800 307 555
0 800 307 555

Інспекторам заборонили зупиняти автомобілі «для профілактики»


Інспекторам заборонили зупиняти автомобілі «для профілактики»

Український суд виніс рішення, згідно з яким зупинка транспортного засобу з причин «профілактики» з боку інспекторів є неправомірною. А якщо так, то і вимога надати водійські права теж є порушенням закону.

Про це повідомляє Асоціація автомобільного транспорту та інфраструктури (ААТІУ).

Читайте також: Коли штраф за несправні габаритні вогні є незаконним

Судовому рішенню передувала скарга водія. Інспектор зупинив його автомобіль і попросив пред’явити документи на право керування. Водій поцікавився причиною зупинки. Поліцейський послався на «профілактичні заходи».

Водій відповів, що така причина зупинки відсутня в законі і, як наслідок, відмовився пред’являти документи. Інспектор виніс постанову через відмову показати документи, якою оштрафував водія на 425 грн на підставі ч.1 ст. 126 КУпАП. Автомобіліст не погодився з таким рішенням інспектора і оскаржив штраф у суді.

Рейтинг кредитних карток для водіїв 🚗

Суд же, розглядаючи справу, детально проаналізував перелік підстав для зупинки транспортного засобу, які наведені в ст. 35 Закону «про Нацполіцію», і такої підстави як «профілактичні заходи» там не знайшов. Виходячи з цього, судді дійшли висновку, що вимога поліцейського показати посвідчення є неправомірною.

Паралельно визнали і штраф поліції незаконним, скасувавши постанову. За подібні витівки тепер можуть притягнути самого інспектора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua