0 800 307 555
0 800 307 555

Що змінить угода про «відкрите небо» між Україною з ЄС — думка експерта


Що змінить угода про «відкрите небо» між Україною з ЄС — думка експерта

Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір. Для чого ця угода, які преференції отримають українці та як це позначиться на можливостях для подорожей, в ефірі Українського радіо розповів виконувач обов’язків міністра транспорту та зв‘язку України в 2009—2010 років та радник уряду з питань міжнародної співпраці у 2016−2019 Василь Шевченко.

Угода набуває чинності у якості тимчасової до періоду ратифікації всіма країнами-членами Європейського Союзу. Тимчасове застосування може бути запроваджено вже з 1 листопада, якщо Україна та ЄС встигнуть до того часу обмінятися відповідними нотами.

«Тепер все залежить від українських авіакомпаній, наскільки вони швидко впровадять європейські стандарти і нововведення. Українські авіакомпанії зможуть заходити в європейські аеропорти і конкурувати з європейськими перевізниками», — зазначив Шевченко.

За його словами, спільний підхід до транспорту в Європейському Союзі – повна демонополізація, створення максимально конкурентних умов, безпека і високі соціальні стандарти ЄС.

«Запровадивши такі пріоритети, можна отримати єдині стандарти авіаційних польотів», — зазначив він.

На думку Шевченка, підписанням Угоди про «відкрите небо» мають активізуватися українські аеропорти, має зрости пасажиропотік через збільшення рейсів, а отже, з’являться нові партнери та інвестиції. Він нагадав, що, коли Молдова підписала відповідну Угоду, ціна квитка до Лондона зменшилася із 225 євро до 45 євро і, відповідно, в рази зріс трафік.

«Україна має активно розвивати внутрішні авіаперельоти. Однак проблема не лише в інфраструктурі для авіарейсів. В Україні літають до сотні літаків. Якщо зросте кількість рейсів, їх не вистачатиме. Угода дає можливість залучати авіаційну техніку. Зокрема іноземні компанії без реєстрації зможуть працювати в Україні», — пояснив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua