0 800 307 555
0 800 307 555

Вигода від приєднання до європейських електромереж сягає $1,5 млрд - прем'єр


Вигода від приєднання до європейських електромереж сягає $1,5 млрд - прем'єр

Приєднання об’єднаної української енергосистеми до «Європейської спільноти операторів магістральних мереж в галузі електроенергетики» (ENTSO-E) є «енергетичним безвізом», який відкриває для України нові можливості і наближає до Європи.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на заході «Інтеграція України в ENTSO-E: за крок від енергетичної незалежності», який відбувся 11 жовтня в рамках 23-го Саміту Україна-ЄС, повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів України.

Читайте також: Україна технічно готова з’єднати свою енергосистему з європейською – Миненерго

«У нашому баченні приєднання до енергосистеми Європи — це дуже практичний крок. Наші колеги оцінюють, що економічні переваги від синхронізації енергетичної системи України з ENTSO-E становлять $ 1,5 млрд щорічно», — зазначив голова уряду.

Прем’єр-міністр також виділив п’ять основних переваг інтеграції в європейську енергомережу: енергетична незалежність і безпека, прозорість і демонополізація, експортні можливості, декарбонізація, оновлення застарілої інфраструктури і розвиток нових технологій, зокрема зберігання енергії.

Денис Шмигаль підкреслив, що Україна впевнено йде до інтеграції в ENTSO-E і розраховує на політичну підтримку ЄС у цьому процесі.

За словами прем’єра, інтеграція об’єднаної української енергосистеми в ENTSO-E відіграє ключову роль в енергетичній безпеці України і всього європейського континенту.

«Відключення України від енергосистеми Російської Федерації призведе до втрати стратегічного впливу останньої на електроенергетичну галузь не тільки в Україні, але і в європейських країнах. Інтеграція в ENTSO-E забезпечить енергетичну незалежність України», — підкреслив голова уряду.

Як зазначив прем’єр-міністр, очікується, що майбутня синхронізація енергетичної системи України з ENTSO-E істотно посилить її стійкість, загальний технологічний рівень експлуатації і рівень безпеки поставок.

За словами Дениса Шмигаля, Україна запропонує європейським партнерам створити стратегічний енергетичний діалог високого рівня із залученням держав-членів ЄС.

«Необхідно виробити спільне довгострокове бачення енергетичної безпеки Європи, яке б охоплювало не тільки питання транспортування газу, а й синхронізацію наших електромереж, декарбонізацію економіки і виробництво відновлюваних джерел енергії, зокрема зеленого водню», — зазначив прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що синхронізація України з ENTSO-E зіграє ключову роль для Центральної та Східної Європи в безпеці постачання. Саме тому, за його словами, дуже важливо дотримати графік синхронізації мереж і завершити процес не пізніше ніж до 2023 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua