0 800 307 555
0 800 307 555

Робота в Німеччині: що потрібно знати


Робота в Німеччині: що потрібно знати

Після послаблення карантинних обмежень у Німеччині до країни на роботу вирушила чимала кількість українських робітників. Щоправда, відсоток тих, хто працює у країні легально, мізерний. Finance. uа як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався у президента Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника подробиці.

Українці в Німеччині здебільшого працюють нелегально. Офіційно там влаштовані 80 тис. осіб, а насправді це лише 10% від загальної кількості заробітчан.

«В останні місяці ситуація кардинально змінюється. Раніше в Німеччині діяли жорсткі правила: щоб найняти іноземця, роботу спочатку потрібно було запропонувати німцям, потім громадянам країн ЄС, і тільки тоді черга доходила до українців тощо. Зараз можна відразу наймати іноземця, якщо в роботодавця є така необхідність», — розповідає президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Щоб отримати німецьку робочу візу:

  • українець повинен вивчити німецьку мову й підтвердити знання сертифікатом. Рівень володіння мовою повинен бути не менш ніж В1-В2 — це вільна розмовна й письмова німецька;
  • на роботу беруть тільки кваліфікованих співробітників;
  • для отримання робочої візи потрібно підтвердити свою спеціальність і нострифікувати диплом.

«Німецьку робочу візу отримати дуже складно. Коли українцям пропонують працювати в Німеччині за польськими або чеським робочими візами — це порушення законодавства ЄС і Німеччини. Але люди хочуть заробляти якомога більше грошей за обмежений період часу, тому вони погоджуються на нелегальне працевлаштування. А потім скаржаться, коли їх депортують, забороняють їм в’їзд до ЄС, залишають без грошей. Але це відповідальність кожної людини», — зазначає Воскобойник.

Довідка Finance.ua:

  • Пенсії в Німеччині. Чи є це прикладом для України? Наскільки німецька пенсійна система підходить для нашої країни.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua