0 800 307 555
0 800 307 555

ВАКС знову продовжив обов'язки ексзаступниці глави ПриватБанку


ВАКС знову продовжив обов'язки ексзаступниці глави ПриватБанку

Вищий антикорупційний суд продовжив до 16 листопада строк дії обов’язків, покладених на колишню заступницю голови правління ПриватБанку Людмилу Шмальченко, яку Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до розтрати 8,2 млрд грн.

Таке рішення 16 вересня ухвалив слідчий суддя ВАКС.

Як відомо, Шмальченко визначили запобіжним заходом 50 млн грн застави. Також на неї поклали низку обов’язків, а саме:

  • прибувати на першу вимогу;
  • повідомляти про зміну місця проживання та роботи;
  • не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками і здати на зберігання закордонні паспорти.

За підозрювану внесли заставу.

У зв’язку з наближенням дати завершення дії обов’язків Шмальченко прокурор САП просив їх продовжити. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру трьом особам у розтраті 8,2 млрд грн. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A.

Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов’язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям. Самого Дубілета оголосили в розшук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua