0 800 307 555
0 800 307 555

Оподаткування житла на «вторинці» прибрали з податкового законопроєкту


Оподаткування житла на «вторинці» прибрали з податкового законопроєкту

До другого читання, яке планується на наступний пленарний тиждень 4-8 жовтня, з податкового законопроєкту №5600 прибрали норму щодо сплати ПДВ з житла на вторинному ринку, а також пом’якшили оподаткування з продажу понад двох об’єктів нерухомості за рік.

Про це пише Економічна Правда.

Що пропонували? Однією з норм, запропонованих документом у першому читанні, було запровадження податку на додану вартість з продажів на вторинному ринку у розмірі 20%.

Ця норма, потенційно, могла здійснити чи не найбільший вплив на кінцеву ціну на нові квадратні метри.

Читайте також: Гетманцев пояснив, чому житло обкладають новими податками

Хоча справляння ПДВ із квартир на вторинному ринку цілком відповідає світовій практиці, експерти на ринку нерухомості зазначали, що одномоментне запровадження цього податку може боляче вдарити по рівню цін.

Однак наразі депутати вирішили не вносити цю норму до законопроєкту. Але ймовірно, що такі зміни внесуть окремим документом після консультацій із ринком.

Що ще змінили до другого читання? Також у першому читанні пропонувалося оподатковувати дохід від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості, проданих фізичною особою за рік, за стандартною ставкою – 18%

Наразі дохід від продажу одного об’єкта нерухомості на рік не оподатковується взагалі, а продаж другого і наступних – за ставкою 5%.

Такі зміни були спрямовані на тих забудовників, які реалізовують нерухомість через фізичну особу, чим ухиляються від оподаткування.

Купити квартиру на вторинці: особливості пошуку житла

До другого читання у законопроєкті вирішили дещо пом’якшити цю норму: тепер, у разі його ухвалення, сплачувати ці 18% податку доведеться не з усієї суми, отриманої від продажу нерухомості, а лише з різниці між сумою продажу та ціною, за яку нерухомість перейшла до продавця.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua