НБУ включив Промінвестбанк у список проблемних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ включив Промінвестбанк у список проблемних

Фондовий ринок
587
Національний банк відніс Промінвестбанк до категорії проблемних через недотримання нормативного значення коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) з 1 квітня 2021 року.
Про це повідомляє Finbalance.
Про це свідчать дані, наведені банком під час розгляду справи Окружним адмінсудом Києва, позивачем в якій виступає компанія «Фортуна», пов’язана з бізнесменом Ігорем Коломойським.
Також в Промінвестбанку вказали, що таке рішення НБУ ухвалив ще в травні цього року, і фінустанова мала 120 днів, щоб забезпечити виконання нормативу ліквідності NSFR станом на 1 вересня і дотримуватися його надалі.
Згідно з вимогами НБУ, значення цього нормативу у банків з 1 квітня 2021-го має бути не менше ніж 80%, з 1 жовтня — не менше ніж 90%, з 1 квітня 2022 року — не менше ніж 100%.
Що стосується Промінвестбанку, то станом на 1 квітня цього року значення було на рівні 29,45%, на 1 травня — 27,43%, на 1 червня — 27,49%, на 1 липня — 28,37%, а на 1 серпня — 98,13%.
За даними НБУ, станом на 1 серпня Промінвестбанк також порушував норматив ризику загальної довгої відкритої валютної позиції (Л13−1), який не повинен перевищувати 10%. Банк показав значення на рівні 128,25%.
Крім того, фінустанова порушила норматив ризику загальної короткої відкритої валютної позиції (Л13 -2) — 137,3% при нормі 10%.
До того ж у постанові адмінсуду зазначено, що у разі невиконання банком взятих на себе зобов’язань, НБУ визнає його неплатоспроможним. Зі свого боку, в банку зазначали, що для цього фінустанові потрібно продати права кредитної вимоги до низки позичальників.
Нагадаємо, в серпні 2021 року Північний апеляційний госпсуд скасував результати аукціону з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку, який відбувся в березні 2020 року, переможцем торгів тоді стала фінкомпанія «Фортіфай». Таким чином суд задовольнив позов російської держкорпорації «ВЕБ.РФ» до Міністерства юстиції України, фондової біржі ПФТС і компанії «Фортіфай».
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас