Тарифи на електроенергію переглянуть навесні 2022 року: що планують у Кабміні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тарифи на електроенергію переглянуть навесні 2022 року: що планують у Кабміні

Енергетика
1261
Постанова Кабінету Міністрів про тарифи на електроенергію діятиме з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року. Навесні доведеться переглядати схему ціноутворення.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.
Що планують. Як зазначається, в якості робочого варіанту поки розглядається ще одне зниження тарифу навесні і введення двох “поличок” для розрахунку вартості електроенергії. Тариф на перші 250 кВт-год можуть знизити до 1,2 грн, до 600 кВт-год залишиться тариф 1,68 грн, а якщо споживання буде вище 600 кВт-год, то за весь спожитий обсяг доведеться платити за ринковою ціною без урахування проміжних тарифів.
Як пояснили РБК-Україна в уряді, таким чином планують змусити багатих споживачів оплачувати послугу без жодних пільг. Але цей варіант має ризики. Великі споживачі можуть розбивати один рахунок на кілька. Крім того, проти виступають постачальники послуг – вони бояться відтоку споживачів. Так що однозначно сказати, як буде розвиватися ситуація з травня наступного року – поки не можна.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову Про порядок покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на учасників ринку електричної енергії. Згідно з документом, тариф для населення при споживанні до 250 кВт·год на місяць знизиться на 14% до 1,44 грн за 1 кВт·год з 1 жовтня;
  • українці витрачають на оплату комунальних тарифів і їжу значну частину своїх доходів. У Державній службі статистики підрахували, в яких областях України тарифи на комуналку і ціни на продукти харчування зросли найбільше.
До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо лайфхаки, як заощаджувати на сплаті комунальних послуг.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас