0 800 307 555
0 800 307 555

Частина українців зможуть оформити пенсію без довідок про доходи


Частина українців зможуть оформити пенсію без довідок про доходи

У разі втрати документів про заробітну плату і неможливості їх відновити, українці можуть йти на пенсію, встановлюючи заробітну плату за конкретний період без пошуків своїх колишніх роботодавців.

Про це йдеться у “Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату”, затвердженому постановою Кабінету міністрів України № 919.

Це стосується періодів трудової діяльності до 01 січня 2004 року – коли набрав чинності Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (зі змінами).

У яких випадках можна обійтися без загубленої довідки про доходи:

 • якщо втрачено первинні документи про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв’язку зі стихійним лихом, аваріями, катастрофами або за інших, незалежних від особи, яка звертається за призначенням пенсії, обставин;
 • якщо страховий стаж особи, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше ніж 60 місяців, тобто коли законодавством передбачена обов’язковість надання довідки про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року;
 • для підтвердження заробітної плати (доходу), отриманого тільки за основним місцем роботи;
 • для призначення пенсії, а не для її перерахунку.

Пенсійні системи світу 👛

Що робити, якщо підприємства більше немає:

 • у разі якщо підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівних установ не передано, зарплата визначається виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченою відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначено пенсію;
 • при цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначена (перерахована) пенсія.

Як визначатимуть зарплату без довідки:

 • заробітна плата для призначення пенсії за період страхового стажу застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, починаючи з 1 січня 1998 року визначається за даними Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
 • тобто, якщо людина з 1 січня 1998 року працювала офіційно, платила податки зі своїх доходів до бюджету держави, роботодавець подавав персоніфіковані звіти до ПФУ, то тоді вона зможе отримати інформацію про свою заробітну плату.

Як накопичити на пенсію? Як докупити страховий стаж до пенсії? Чи варто вкладати в НПФ? Відповіді на ці та інші питання про пенсії ви зможете знайти в в телеграм-каналі Finance_ukr.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua