0 800 307 555
0 800 307 555

Двоногий робот вперше пробіг дистанцію в 5 км (фото)


Робот Cassie, винайдений в Університеті штату Орегон, увійшов в історію, подолавши 5 кілометрів, пройшовши маршрут трохи більше ніж за 53 хвилини.

Cassie був розроблений під керівництвом професора робототехніки Джонатана Херста при 16-місячному гранті в $ 1 млн від Агентства перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США, повідомляє видання techxplore.

З моменту появи Cassie в 2017 році студенти в Орегоні, що фінансуються Національним науковим фондом, вивчали можливості машинного навчання для робота.

Cassie, перший двоногий робот, який використовував машинне навчання для управління біговою ходою на відкритій місцевості, пробіг 5 км в кампусі штату Орегон без зупинок і від однієї зарядки акумулятора.

«Студенти лабораторії динамічної робототехніки Інженерного коледжу Університету штату Орегон об’єднали досвід біомеханіки і існуючих підходів до управління роботами з новими інструментами машинного навчання. Це неймовірно захоплююче», — сказав Херст, співзасновник Agility в 2017 році.

Cassie, у якого коліна згинаються, як у страуса, навчився бігати за допомогою так званого алгоритму навчання з глибоким підкріпленням. Біг вимагає динамічного балансу — здатності зберігати рівновагу при зміні положення або іншим чином перебуваючи в русі, — і Cassie навчився нескінченно тонко регулювати, щоб залишатися у вертикальному положенні під час руху.

«Cassie — дуже ефективний робот завдяки тому, як він був спроектований і побудований, і ми дійсно змогли досягти меж можливостей обладнання і показати, на що він здатний», — сказав Джеремі Дао, студент лабораторії динамічної робототехніки.

Херст сказав, що в один прекрасний день крокуючі роботи стануть звичайним явищем — дуже схожим на автомобіль, і з таким же впливом. Обмежуючим фактором було розуміння пересування на ногах, але дослідження в штаті Орегон уможливили безліч проривів.

Раніше чотириногий робот Спот компанії Boston Dynamics взяв участь у військових навчаннях французької армії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua