0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС створить квантову систему захищеного зв'язку


ЄС створить квантову систему захищеного зв'язку

Країни Євросоюзу приєдналися до Декларації EuroQCI, яка передбачає участь у розвитку нової квантової комунікаційної системи. Вона повинна запрацювати вже до 2027 року.

Про це повідомляється на сайті Європейської Комісії.

«Ірландія підписала Декларацію EuroQCI. Це означає, що всі 27 країн-членів ЄС зобов’язалися працювати разом, поряд з Європейською Комісією та Європейським космічним агентством (ESA), над розвитком EuroQCI — захищеної квантової комунікаційної інфраструктури, яка з’єднає весь ЄС. EuroQCI буде частиною захищеної системи зв’язку космічного базування, створення якої зараз планує Єврокомісія», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що високопродуктивна та захищена комунікаційна мережа має важливе значення для повсякденної роботи європейського бізнесу, закладів освіти та урядових установ, для обміну інформацією та швидкої адаптації в умовах кризи.

Єврокомісія наразі планує створення супутникової захищеної системи зв’язку, яка забезпечить високошвидкісний широкосмуговий доступ до комунікаційних послуг на всій території Європи.

Частиною цього проекту є створення EuroQCI, яка повинна забезпечити захист чутливих ліній комунікації і баз даних, і сприяти захисту критичної інфраструктури.

Такий захист буде досягатися за рахунок систем інтегрованої квантової криптографії, які будуть інтегровані в звичайну комунікаційну інфраструктуру, що дасть їй додаткові засоби безпеки на основі квантової фізики, наприклад, за рахунок введення квантових ключів для декодування інформації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua