0 800 307 555
0 800 307 555

Україні потрібно мати чіткий план формування 10 мільярдів кубів газу — ОГТСУ


Україні потрібно мати чіткий план формування 10 мільярдів кубів газу — ОГТСУ

Після підписання угоди між США та Німеччиною щодо «Північного потоку-2» Україні варто суттєво зменшити споживання газу за рахунок енергоефективності та зайнятись питанням збільшення його видобутку.

Таку думку висловила директорка з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями Оператора ГТС України Ольга Бєлькова, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу ОГТСУ.

«З огляду на питання енергетичної безпеки України та з урахуванням власних енергетичних потреб ми маємо більш системно розглянути фокус державної політики. Довгостроково — з „Північним потоком-2“ чи без нього — необхідно роз’язати рівняння: 30=20+10. Наше споживання (30 млрд куб. м) не є тотожним до власного видобутку (20 млрд куб. м). Тобто 30% від потреби — це потенційна частка залежності від імпорту», — розповідає Бєлькова.

Тому, на її погляд, на найближчий період потрібно мати чіткий план формування 10 млрд кубометрів природного газу, яких на сьогодні бракує. І для цього варто збільшити видобуток блакитного палива, залучивши до цього процесу всіх: відповідальних за напрямок, гравців ринку та, особливо, компанію «Укргазвидобування».

Варто також істотно зменшити споживання блакитного палива за рахунок енергоефективності, щоб не залежати від імпорту.

«Це має відбутись завдяки механізмам, які уряд і донори насамперед запропонують населенню. Водночас диверсифікацію джерел імпорту опрацює Оператор ГТС», — зауважила Бєлькова.

Також слід зацікавити наших партнерів в реальній співпраці з Україною, адже «паперові угоди не гарантують безпеку».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua