0 800 307 555
0 800 307 555

Отримувати субсидію українці будуть за новими соцнормами: доплатимо за надмірну площу


Отримувати субсидію українці будуть за новими соцнормами: доплатимо за надмірну площу

Мінсоцполітики запропонувало знизити на 50% соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг, на які розраховується розмір субсидії.

Міністерство підготувало відповідний урядовий законопроект..

Починаючи з весни 2020 року соцнорми (гранична площа квартири, місячне споживання енергоресурсів тощо) було збільшено на 50% через введення карантину.

Про це пише UBR.ua.

Соціальні нормативи — це граничний обсяг спожитих житлово-комунальних послуг, на який надається субсидія.

Розмір знижки визначається як різниця між сумою всіх ЖКП за місяць і обов’язковим місячним платежем конкретного домогосподарства. Яким він буде, можна приблизно підрахувати за такою формулою:

Середньомісячний дохід домогосподарства на кожного члена сім’ї (наприклад, в сім’ї з 4-х осіб, яка отримує на місяць 20 тис. грн., на одну людину припадає 5 тис. грн.) необхідно поділити на прожитковий мінімум (2189 грн з 1 грудня 2020 року). Отриману суму поділити на 2 і помножити на 15%.

Таким чином, в наведеному вище прикладі домогосподарство має сплатити за ЖКП 17,1% від свого сукупного доходу, або 3420 грн. Якщо за комуналку «нагорить» 4000 тис. грн, то держава виділить на покриття суми, що залишилася, 580 грн.

Читайте також: Скільком українцям автоматично перепризначили субсидії

Однак це приблизна формула, позаяк вона не враховує тих самих соціальних нормативів. Перший і головний з них — площа житла. На кожне домогосподарство передбачено 35,22 кв. м. + 13,65 кв. м. на людину — таким чином, соціальний норматив для сім’ї з 4-х осіб складе 89,22 кв. м.

Але з урахуванням 50% збільшення, затвердженого навесні минулого року, площа квартири, що покривається субсидією, для такої сім’ї становила 133,8 кв. м. — це фактично максимально можлива площа квартири, якою можуть володіти субсидіанти (власники квартири площею понад 130 кв. м. не мають права на цей вид держдопомоги).

Якщо це збільшення скасують, то, наприклад, сім’ї з 4-х осіб, яка мешкає в квартирі на 100 кв. м, субсидію будуть розраховувати на 89,22 кв. м, а за решту 10 «квадратів» доведеться заплатити «за повною програмою», пояснив виконавчий директор «Економічногої дискусійного клубу» (ЕДК) Олег Пендзин.

На його думку, зараз влада обрала шлях зменшення витрат на субсидії. Йдуть вони до цього не тільки через зниження розміру допомоги для її одержувачів. Введено додаткові перепони, щоб знизити загальну кількість субсидіантів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua