0 800 307 555
0 800 307 555

COVID-сертифікат чи свідоцтво про вакцинацію: в чому різниця і де отримати


COVID-сертифікат чи свідоцтво про вакцинацію: в чому різниця і де отримати

На сьогоднішній день українці можуть сформувати для себе як COVID-сертифікат, так і міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Ці два документи створені безпосередньо для безперешкодного перетину кордону іноземних держав, однак вони мають свої відмінності.

Про це роз’яснює НСЗУ.

COVID-сертифікат. Зараз цей документ можна сформувати в бета-тестуванні в мобільному додатку “Дія”. Однак період тестування вже закінчується і скоро всі користувачі “Дія” зможуть сформувати COVID-сертифікати для себе.

Згодом сертифікат можна буде отримати також і у сімейного лікаря. Формування документа відбуватиметься на основі даних, внесених лікарем для пацієнта в електронній медичній карті.

Також COVID-сертифікат може бути сформований в разі отримання повного курсу вакцинації від коронавірусу, в разі перенесення хвороби або на основі негативного результату ПЛР-тесту.

Сертифікат буде використовуватися як всередині України (зокрема, для відвідування масових заходів), так і для зарубіжних подорожей. Втім, поки уряд тільки працює над взаємному визнанні документів з іншими країнами.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Документ можуть отримати ті, хто пройшов повний курс вакцинації від COVID-19. Водночас свідоцтво можна використовувати для подорожей за кордон.

Такий документ можна отримати лише в паперовій формі у сімейного лікаря або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я.

Зазначений документ вже ратифікований Україною та міжнародним співтовариством.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua