0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні підвищать зарплати: хто отримає надбавки


В Україні підвищать зарплати: хто отримає надбавки

Роботодавці в Україні переглянуть розмір заробітних плат цього року і деяким співробітникам можуть підвищити оклад на 10-15%. Все через кадровий голод. Деякі молоді фахівці влаштувалися на сезонну роботу і поїхали на курорти Туреччини, Єгипту або Одеси.

Різноробочі і бажаючі непогано заробити вирушили на збір врожаю в сусідню Польщу, де за працю платять стільки ж, як і керівнику підрозділу в Україні.

Підвищувати зарплати в Україні роботодавці змушені не тільки IT-фахівцям, а й двірникам, логістам і менеджерам з продажу, знайти яких непросто.

Які співробітники затребувані в Україні:

IT-фахівці. Їм постійно підвищують зарплати, оскільки таких співробітників останні роки в Україні не вистачає, розповідає Тетяна Пашкіна. Українські компанії отримують все більше замовлень з-за кордону і потребують додаткових “робочих рук”. Найталановитішим фахівцям зарплату готові підняти на 25-30%, але більшість все ж отримає надбавку в 10-15%. Наприклад, за даними порталу work.ua, програмісти можуть розраховувати на дохід від 70 тис. грн на місяць.

Менеджери з продажу. Це найбільш затребувана зараз спеціальність, розповідають опитані Obozrevatel представники кадрових порталів. Конкуренція серед виробників зростає, тому потрібно більше зусиль, щоб продати товар. Як правило, менеджери можуть розраховувати на ставку і відсоток від продажів, в залежності від виконання плану. Вже зараз в середньому вони заробляють 17,5 тис. грн на місяць. А найкращим фахівцям роботодавці готові платити і по 30 тис. грн, що можна порівняти з доходами їхніх керівників. І до кінця року їхні заробітки знову зростуть.

Продавці-консультанти. Їм готові платити по 11 тис. грн на місяць, хоча ще минулого року таку роботу оцінювали в 8-9 тис. грн. І, судячи з усього, зарплати фахівців зростуть ще на 10-15% до кінця цього року. Торгові мережі відкривають нові магазини і готові розширювати штат, наймати нових співробітників.

Водії та вантажники. Різні компанії готові платити водіям по 16 тис. грн на місяць, а вантажникам – по 11 тис. грн. Але навіть за більш високі зарплати знайти співробітників не так і просто. Деякі роботодавці надають їм додаткові бонуси, наприклад, безкоштовні обіди, проїзний і додаткові відгули до офіційної відпустки. І навіть з такими умовами знайти працівника менше ніж за два тижні-місяць вдається рідко.

Прибиральники. У київських офісах проблеми з пошуком прибиральників, тому в багатьох компаніях готові йти на поступки таким співробітникам. Наприклад, дозволяють приходити один-два рази на день, безкоштовно пригощають чаєм, кавою і печивом. Таким працівникам компанії готові платити 10-12 тис. грн на місяць.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua