0 800 307 555
0 800 307 555

Податківці донарахували підприємству 59 млн грн за нереальність операцій з придбання насіння соняшнику


Податківці донарахували підприємству 59 млн грн за нереальність операцій з придбання насіння соняшнику

Під час документальної перевірки одного з виробників масла та сиру на Хмельниччині, що відпрацьовувався в межах завдань Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, податківці виявили операції, не характерні для його основного виду діяльності.

Про це йдеться в повідомленні ДПС.

Зафіксовано придбання понад 17,5 тис. тонн насіння соняшнику загальною вартістю 180 млн гривень. При цьому, як з’ясувалося, ні серед безпосередніх «постачальників» зазначеного платника, ні серед їхніх «контрагентів» не виявилося суб’єктів, які б могли виробляти, зберігати та поставляти насіння соняшнику.

У всіх зазначених суб’єктів були відсутні трудові ресурси, земельні ділянки у власності або в оренді, сільгосптехніка, не здійснювалось придбання насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів. Також не декларувалося придбання послуг зберігання та транспортування насіння соняшнику у інших реальних суб’єктів господарювання.

Це стало підставою для формування податківцями висновку про нереальність операцій з придбання насіння соняшнику саме від ризикових «контрагентів» та визначення, що відповідну продукцію безоплатно отримано з невідомого джерела. Відповідно, за порушення підприємству були донараховані грошові зобов’язання з ПДВ і податку на прибуток підприємств загалом на 59 млн гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua