0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри очікують від НБУ збереження облікової ставки на рівні 7,5%


Банкіри очікують від НБУ збереження облікової ставки на рівні 7,5%

Національний банк України (НБУ) 22 липня збереже облікову ставку на рівні 7,5% річних, прогнозують більшість банкірів, опитаних агентством «Інтерфакс-Україна».

«Правління НБУ залишить незмінною облікову ставку на рівні 7,5%. Червнева інфляція після досить різкого прискорення в травні залишилася на рівні 9,5%, що лише незначно перевищує прогноз НБУ (9,2%)», — повідомив агентству головний менеджер з макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Сергій Колодій.

За його словами, після потужного відновлення економічної активності в квітні, на тлі низької бази порівняння, секторальні індекси в травні були трохи нижчими від прогнозу.

Його думку про збереження ставки на рівні 7,5% поділяє головний економіст Креді Агріколь Банку Олександр Печерицин.

«Наш прогноз базується на аналізі минулого рішення, підсумках дискусії членів монетарного комітету щодо ставки, коментарях НБУ щодо інфляції в червні, а також динаміці самої інфляції. Ми також враховуємо часовий лаг між минулим підвищенням ставки та її впливом на інфляційне середовище, а також і тимчасовий характер деяких інфляційних факторів», — зазначив банкір.

Він додав, що потенційні макроекономічні ризики не є наразі достатньо загрозливими, щоб реагувати на них підвищенням ставки.

Голова правління Юнекс Банку Іван Світек також очікує збереження облікової ставки на поточному рівні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua