0 800 307 555
0 800 307 555

Фінансисти дали прогноз курсу долара до кінця року


Фінансисти дали прогноз курсу долара до кінця року

Фінансисти вважають, що зміцнення гривні нижче 27 UAH/USD і девальвація до 27,3 UAH/USD викликана спекулятивними факторами.

Про це вони повідомили в коментарі Українським Новинам.

Аналітик Concorde Capital Євгенія Охтирко зазначає, що, очевидно, продавці валюти перехопили перевагу минулого тижня в четвер, скориставшись рішенням Нацбанку залишити незмінною облікову ставку на рівні 7,5%.

«Не виключено, що впливові гравці ринку скористалися цим моментом для спекулятивних операцій, продаючи валюту, яку було куплено раніше за нижчим курсом. Швидше за все, девальваційний тиск на ринку на поточному тижні буде також підтримуватися новиною про рішення ФРС про посилення політики, що відразу ж призвело до подорожчання долара на валютних ринках світу», — зазначила аналітик.

За його словами, наразі в компанії схильні розглядати поточну ситуацію на ринку як корекцію, яка рано чи пізно мала відбутися, позаяк зміцнення гривні з початку місяця було занадто стрімким.

«Якщо говорити про ситуацію на валютному ринку в червні в цілому, то можна сказати, що тренд помірної ревальвації продовжився. Очікування на кінець року 28,2 UAH/USD», — підсумувала Охтирко.

Кредитки, які можна оформити з дому 💳

Сергій Кирилюк, директор департаменту казначейських операцій «Юнекс Банку» у свою чергу зазначив, що на його погляд, головна причина розвороту котирувань і досить динамічного подорожчання долара — психологічна реакція ринку.

«Відразу кілька факторів змусили повірити ринок у неминучість тимчасового зростання курсу. Експортери тут же почали притримувати виручку, імпортери — поспішати закрити розрахунки, банки закривати короткі позиції. Важливу роль зіграла спекулятивна складова», — зазначив банкір.

За його словами, період підвищеної турбулентності на валютному ринку може тривати до кінця місяця.

Тиснути на гривню будуть виплати ПДВ-відшкодування експортерам, а також непевність, що виникла на ринку.

Підтримку нацвалюті нададуть виплата зарплат і податків в останніх числах червня.

«Але після невеликої паузи я розраховую на повернення тренду на зміцнення гривні. Макроекономічні показники залишаються доволі сприятливими. Я очікую, що вже на початку липня ринок повернеться до рівня 27,0 UAH/USD. А потім почне плавно опускатися до позначки 26,5 UAH/USD. Досягнення останньої може бути перервано ситуативними курсовими розворотами, але в цілому цей вектор залишається актуальним», — додав банкір.

Разом з тим він додав, що спрогнозувати курс на кінець року з сьогоднішньої точки досить складно — занадто багато непевних факторів.

Головний — продовження співпраці з МВФ.

«В оптимістичному сценарії кінець року курс буде перебувати в діапазоні 27,70−28,10 UAH/USD. Невелика девальвація, швидше за все, неминуча через активізацію імпорту в кінці року. Відкладений попит, сформований в 2020-му, вже зараз позначається на споживчому попиті, але в період осінньо-зимових розпродажів він прискориться ще сильніше. У песимістичному сценарії затримка з надходженням чергових траншів від МВФ прискорить відтік коштів нерезидентів з ОВДП, що надасть додатковий тиск на гривню. У цьому випадку до кінця року ми можемо досягти позначок 28,6−29,0 UAH/USD», — підсумував банкір.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua