0 800 307 555
0 800 307 555

Як сплачувати ЄСВ ФОПам І та ІІ груп за місяць, коли було проведено реєстрацію


Як сплачувати ЄСВ ФОПам І та ІІ груп за місяць, коли було проведено реєстрацію

У Головному управлінні ДПС у Харківській області повідомили,, як нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) ФОПам, що перейшли на спрощену систему.

Зареєстровані ФОПи, які подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування (І чи ІІ групи), вважаються платниками ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась державна реєстрація.

До речі, про зміни у світі фінансів і податків ми оперативно повідомляємо у телеграм-каналі Finance.ua. Підписуйтеся, аби завжди бути в курсі новин, що стосуються вашого гаманця 🤫

Таким чином, якщо ФОП, який до кінця місяця, в якому відбулась його держреєстрація, подав заяву про обрання І чи ІІ групи спрощеної системи оподаткування, то він вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування і база нарахування ЄВ за цей місяць для нього визначається як сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності ФОП, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Читайте також: ТОП-7 галузей, у яких українці активно відкривають ФОПи

При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464, та не менше за розмір мінімального страхового внеску.

З першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація, зареєстровані в установленому порядку, новостворені ФОП, віднесені до платників ЄП І та ІІ груп, нараховують ЄВ у розмірі, визначеному такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua