0 800 307 555
0 800 307 555

Тариф на опалення може подорожчати на 40%, - «Укртеплокомуненерго»


Тариф на опалення може подорожчати на 40%, - «Укртеплокомуненерго»

Умови у договорах на постачання газу, які запропонувала газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» виробникам тепла, поглиблять галузеву кризу в теплокомуненерго (ТКЕ) та поставлять під загрозу опалювальний сезон 2021/2022 рр.

Про це повідомляється у прессрелізі Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго».

«Ринок природного газу в Україні функціонує в абсолютно неринкових умовах, головним гравцем в яких є НАК „Нафтогаз України“ та її дочірні компанії. За попередніми прогнозами, за таких умов постачання газу кінцевий тариф на опалення в опалювальному сезоні може зрости на 15−40% залежно від міста», — йдеться у повідомленні.

Що не так у договорах? Всупереч домовленостям з Президентом та урядом, у нових договорах на закупівлю газу «Нафтогаз Трейдинг» застосовує щодо підприємств ТКЕ неринкові вимоги, зокрема:

  • вимагає авансові платежі за газ;
  • квотування обсягів споживання;
  • безакцептне списання коштів з рахунків підприємств у разі виникнення заборгованості за спожитий газ;
  • непомірно високі штрафні санкції;
  • розірвання власного газового контракту за умови укладання договору постачання з іншою газопостачальною компанією.

Читайте також: «Нафтогаз» заблокував рахунки 65 комунальних підприємств

В «Укртеплокомуненерго» зазначають, що найбільша дискримінаційна вимога та прояв свідомого тиску на ТКЕ — щомісячні авансові платежі за газ.

Згідно з чинним законодавством, населення як основний споживач послуг централізованого теплопостачання (опалення та гаряча вода) розраховується за спожиті послуги на умовах післяплати. Наразі борг населення за тепло та гарячу воду перевищує 25,5 млрд грн. Низька платіжна дисципліна клієнтів та відсутність у правовому полі дієвих механізмів боротьби з боржниками унеможливлюють авансування закупівель газу у НАК «Нафтогаз Трейдинг». За порушення термінів оплати, передбачених договором, до підприємств ТКЕ застосовуватимуться суворі штрафні санкції — 10% від загального місячного обсягу постачання.

Читайте також: ДФС проводить обшуки у «Нафтогазі»

Також «Нафтогаз Трейдинг» укладає договори лише на своїх власних умовах квотування обсягів газу, які є нижчими від необхідних на 10−15%. Квотування в угодах, запропонованих газопостачальником, використовується як інструмент примусу до закупівлі недостатніх обсягів газу за завищеною майже на 50% ціною, що є ознакою порушення антимонопольного законодавства.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо лайфхаки, як заощаджувати на сплаті комунальних послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua