0 800 307 555
0 800 307 555

Санкції США проти російського держборгу набули чинності


Санкції США проти російського держборгу набули чинності

З 14 червня почали діяти санкції США, які забороняють американським фінансовим установам купувати на первинному розміщенні російські державні облігації, випущені після цієї дати.

Про ці санкції в Мінфіні США оголосили 15 квітня цього року. США тоді звинуватили Росію в спробах підірвати демократичні вибори в США і союзницьких країнах, причетності до хакерських атак на інфраструктуру США і країн-союзників, транснаціональну корупцію з метою впливу на зарубіжні уряди.

Голова Управління з контролю за іноземними активами (підрозділ Мінфіну США) визначив Центральний банк Російської Федерації, Фонд національного добробуту (ФНД) РФ і Міністерство фінансів Росії «політичними підрозділами, агентствами чи структурами уряду Російської Федерації». З 14 червня американським фінустановам заборонили брати участь у первинних розміщеннях облігацій (незалежно від валюти випуску) Мінфіну Росії, Банку Росії або ФНД. На вторинний ринок заборона на поширюється. Також забороняється надання цим структурам позик в рублях або іншій валюті.

Російський Мінфін проводить аукціони з розміщення облігацій федеральної позики щосереди. У міністерстві заявили 11 червня, що «з метою мінімізації ризиків вимушеного продажу державних цінних паперів Російської Федерації з боку окремих категорій іноземних інвесторів припиняється розміщення випусків облігацій, дата початку розміщення яких встановлена раніше 14 червня 2021 року».

Починаючи з 16 червня, на аукціонах будуть пропонуватися тільки нові випуски облігацій федеральної позики з датою початку розміщення після 14 червня 2021 року, наголосили у Мінфіні РФ.

Якщо дорозмістити старі папери після дати вступу санкцій в силу, вийде, що у старих і нових паперів буде один і той же ідентифікаційний номер, і американські інвестори будуть побоюватися, що їх звинуватять в забороненій покупці нових ОФЗ.

На початку червня міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що Росія протягом місяця відмовиться від американського долара в структурі ФНД (зараз його частка становить 35%, або приблизно $39,84 млрд).

Стежте за економічними новинами в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути завжди в курсі всіх фінансових подій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua