0 800 307 555
0 800 307 555

Центробанки Франції та Швейцарії починають тестові транзакції цифровий валюти


Центробанки Франції та Швейцарії починають тестові транзакції цифровий валюти

Банк Франції і Швейцарський Національний банк при співпраці з консорціумом приватних компаній почали тестувати транскордонні платежі за допомогою т.зв. цифрових валют центральних банків (CBDC) при «оптових» операціях.

Центробанки двох країн співпрацюють з групою BIS Innovation Hub і коаліцією партнерів, очолюваною корпорацією Accenture, в яку входять Credit Suisse, Natixis, R3, SIX Digital Exchange і UBS.

Ініціатива, названа Project Jura, дозволить оцінити потенційні переваги та виклики, пов’язані з впровадженням на ринок CBDC при здійсненні транскордонних платежів і використанні цифрових фінансових інструментів у цілому.

В ході експерименту будуть використовуватися цифрові версії євро і швейцарського франка і тестуватися французька платформа технологій розподіленого реєстру (DLT). Транзакції здійснюватимуться між банками Франції та Швейцарії.

Варто пам’ятати, що всі витрати за допомогою «державних» цифрових валют на відміну від Bitcoin і їм подібних легко відстежуються протягом усього часу їх обігу. Зокрема, це може створити великі проблеми для всього сектору тіньової економіки, включаючи малий і мікробізнес.

За словами члена Ради керуючих Швейцарського національного банку Андреа М. Машлер (Andréa M Maechler), «для центральних банків необхідно залишатися в курсі технологічних розробок. Швейцарський Національний банк вже досліджує регулювання токенізованих оптових CBDC-активів в рамках проєкту Project Helvetia. Ми сподіваємось масштабувати результати цього аналізу в транскордонний контекст, беручи участь у цій захоплюючій ініціативі».

Більше новин не тільки про Bitcoin, але й інші валюти, читайте в нашому телеграм-каналі Finance_ukr.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua